Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pondělní LN: Čech Kreuziger finišoval za Kazachstán

Média

  22:23

Roman Kreuziger foto: ČTK

První dámy jdou do boje

LN zahajují úvodní díl seriálu První dáma. Oslovily v něm 10 protějšků prezidentských kandidátů, zda a jak jsou připraveni plnit roli první dámy. - Tedy ve dvou případech jde o muže. Většina potenciálních prvních dam neměla problém na dotazy LN odpovědět.

  • V LN najdete i rozhovor se stávajícím šéfem hradního protokolu Jindřichem Forejtem.

Už i kola mají mít SPZ

V Evropě začíná vznikat iniciativa, která požaduje, aby se z ­používání poznávacích značek na kolech stala povinnost jako u­ automobilů nebo motorek.

"Dostává se k nám stále více stížností na bezohledné chování některých cyklistů,“ zdůvodňuje svůj návrh starosta Vídně Michael Häupl. Přibývá nehod a zranění způsobených „piráty“ na dvou kolech. Kdyby kola musela být označena espézetkou, policie by měla snazší práci při trestání hříšníků.

Více se dočtete v článku Marka Kerlese.

Čech Kreuziger finišoval za Kazachstán

Na sebe si oblékl český dres, ale na konci závodu dal přednost příslušnosti ke svému zaměstnavateli. Cyklista Roman Kreuziger po olympijském závodě v Londýně prozradil, že v závěru nechtěl dojíždět pozdějšího vítěze Alexandra Vinokurova z Kazachstánu. Ten během sezony totiž není jeho soupeřem, ale týmovým kolegou ve stáji Astana. Po plánovaném konci kariéry by se navíc osmatřicetiletý Vinokurov měl stát jejím šéfem.

  • Více o tomto případu a rozšířené olympijské zpravodajství čtěte v pondělních LN.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat