Úterý 28. září 2021, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Poplatek za předčasně splacený úvěr? Absurdní

Ekonomika

  9:33
PRAHA - Vítězem sedmého ročníku ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek se s velkou převahou stal poplatek za předčasně splacený úvěr.

Banky nehodlají rušit poplatek za vklad, i když vytáčí jejich klienty foto: Shutterstock

Informoval o tom provozovatel serveru bankovnipoplatky.com Patrik Nacher, který anketu pořádá. Hlasovali v ní lidé v České republice a na Slovensku.

"Klienty evidentně irituje, že se stále mluví o hrozbě nesplácení úvěrů, ale když chce úvěr klient splatit dřív, 'dostane pořádně za uši'," uvedl v tiskové zprávě Nacher.

ČTĚTE VÍCE:

Ve finálovém kole podle něj hlasovalo 25.801 respondentů, z toho 25.141 z České republiky. Výsledky hlasování byly přitom v obou zemích stejné.

Poplatek za předčasně splacený úvěr vyhrál s velkým náskokem, hlasovalo pro něj téměř 40 procent lidí. Za ním se s 25 procenty umístily poplatek za zjištění zůstatku přes bankomat, poplatek za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou s 16 procenty, poplatek za vložení dalších údajů do příkazu k úhradě, pro který hlasovalo 11 procent lidí, a poplatek za vedení účtu zemřelého klienta s osmi procenty.

V prvním ročníku ankety lidé zvolili zcela suverénně za vítěze poplatek za příchozí platbu. Ve druhém ročníku zvítězil poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky, ve třetím ročníku poplatek za vedení běžného účtu, ve čtvrtém ročníku to byl poplatek za nadměrný vklad a v pátém ročníku poplatek za vklad na přepážce na vlastní účet.

V minulém, šestém ročníku byl nejabsurdnějším bankovním poplatkem vyhlášen poplatek za výběr na přepážce z vlastního účtu.

Autoři: ,

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Mohlo by vás zajímat