Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pořizování selfie za volantem? Pro čtvrtinu mladých běžná praxe

  6:00
Průzkum mezi mladými lidmi v několika evropských zemích ukázal, že mnozí z nich při pořizování selfie fotografie často hazardují se životem. Čtvrtina z nich se totiž fotí i za volantem a následně brouzdají po sociálních sítích. Automobilové nehody jsou přitom nejčastější příčinou úmrtí mladých evropanů.

Selfie fotografie pořizuje za jízdy čtvrtina Evropanů. foto: Youtube

Jak ukázal průzkum, který si nechala zpracovat automobilka Ford, mezi nejčastější hříšníky patří mladí Britové. Za volantem se už vyfotografoval každý třetí. V těsném závěsu se drží Němci a Francouzi.

Souboj selfie

Server Lidovky.cz v minulých dnech spustil Souboj selfies:

- Jaké fotografie posílají čtenáři do soutěže Souboj selfie, si můžete prohlédnout TADY.

-  O jaké ceny hrají, se dočtete ZDE.

Souboj Selfie

Souboj Selfie

Pouhým pořízením snímku ale jejich nebezpečné počínání nekončí. Mnozí z nich, například v případě Němců až třetina, se totiž následně přihlašují na sociální sítě, kde fotky sdílejí se svými přáteli. Samozřejmě za jízdy.

Tento trend dokazuje i nárůst popularity hashtagu #drivingselfie, pod kterým řidiči dávají světu vědět o své jízdě. Jsou to ale právě automobilové nehody, které nejčastěji stojí za úmrtím mladých lidí. Podle výzkumu odláká pořízení selfie řidičovu pozornost průměrně na čtrnáct vteřin, nahlédnutí na sociální sítě dokonce až na dvacet. V dubnu takto například zemřela mladá Američanka jen pár vteřin poté, co se vyfotila a nahrála svou selfie na sociální sítě.

Focení selfie za jízdy ale nepatří mezi jediné prohřešky. K pořizování obyčejných fotek se například přiznali téměř všichni Rumuni. Téměř polovina evropanů také za volantem jí, pije či používá mobilní telefon. Nejvyšší povolenou rychlost pak někdy překračuje většina dotázaných.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat