Pátek 24. září 2021, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Poslední státní lázně jsou na prodej. A politici větří

Nejméně půl miliardy a osm milionů korun k tomu si musí připravit zájemce o Státní léčebné lázně Janské Lázně. Privatizaci jednoho z posledních státních podniků v branži chce ministerstvo financí zahájit ještě letos.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

M. Pospíšilová

Lázně Bludov

V lázních Bludov se rozkradlo tolik, že se teď mafie snaží, aby byly také zprivatizovány, samozřejmě že zloději, a tím by měli klid. Lázně si vydal sobě jistý MUDr.Riedl/ půlku nechal gaunerovi O.Švédovi/, vše bez souhlasu ministerstva zdravotnictví.Riedl/ syn národního správce/  po mých stížnostech na všechny možné instituce přepsal svůj podíl na dcerušku-S.Krmelová,Skoumalová. Rodina zakladatele lázní,Zdeňka Pospíšila, přece svou odměnu již vyčerpala v jáchymovském pekle, copak jim 35 let kriminálu nestačilo? Na scéně se objevuje agent Stb.Karel Cvrk,nevlastní otec Riedla, navštíví soudkyni kr.soudu v Olomouci JUDr.Karlu Musilovou s půl milionem a zločin je dokonán.Restituent je obtížný hmyz. Pozemky byly vydány Pospíšilům pozemkovým úřadem, ale K.Musilová to chápe jako křivdu pro Riedla, takže zákon nezákon, vše je náhle jinak.Tři právníci hleděli doslova s otevřenou pusou, jen právník Riedla,JUDr.J.Vokál ne. On v tom umí chodit, ne nadarmo je jeho osobní složka uložena v archívu ABS.V lázních se dobře žije těm, kteří vědí, jak na to.

0/0
7.9.2011 7:20

R. Pecho

Aha! Už mi to docvaklo.

Drobil chtěl, prostřednictvím Knetiga úplatek ve výši 500 mil Kč = hodnota Jánských lázní, dle článku. Takže už víme, nač je chtěl použít. Pomahačům a zametačům by věnoval akcie (samozřejmě na majitele) a všichni by byli spokojeni. Kromě daňového poplatníka, který by to všechno zase zatáhl. Zhatil to Michálek. No, a protože se to celé zvrtlo, chce nyní stát prodat lázně předem vybranému zájemci, rozuměj neprůhledně a pod cenou. Ještě předtím se jistě sežene masivní evropská dotace, terá zhodnotí bohulibý projekt. Heuréka!

0/0
5.9.2011 8:09

P. Fiala

Třetí vlna privatizace již probíhá?

Zapoměli jsme, že byly nějaké privatizační "vlny"? Malá, větší 1. a větší 2., a s tím že bude to nejcenější rodinné zlato a stříbro privatizováno v třetí poslední vlně?

Dnes je již právní řád nastolen v duchu ODS, ČSSD a KSČM.

Je s podivem, že poslanci ani z jedné této strany se o 3. vlnu v době ustaveného právního řádu nezajímají, copak nejsou zástupci všeho lidu - občanů? Bude to opět spravedlivá forma kuponová privatizace? Nebo jen vybranému zájemci - jednotlivci?

0/0
4.9.2011 11:11

P. Boublíková

Re: Česká privatizace

Lumpárna je spíš posílat do těch privatizovaných zařízení peníze z veřejného solidárního zdravotního pojištění - ať se raději lázně živí, jak umí...

0/0
4.9.2011 10:13

P. Boublíková

Re: Lázně

Protože lázeňské péče hrazené veřejnoprávními zdr. pojiš´tovnami by mělo v budoucnu být minimum, všude ve světě jde o nadstandard. No a bylo by trochu divné, kdyby zařízení, jehož služby si klienti budou hradit buďto ze své kapsy nebo ze zdravotního připojištění (tak, jako je tomu všude jinde ve světě kromě ČR), vlastnil stát.

0/0
4.9.2011 10:11

J. Toninger

Re: Lázně

Protoze to musi koupit nejaky mazany ODSacek :) Viz Drobil a lazne Darkov...

0/0
4.9.2011 9:54

p. smatlak

Re: Lázně

Kdyby si Laštovka četl tak by si se dozvěděl,že lázně Kselka byly prodány soukromníkovi a ten je nechal zdevastovat.Takže když prd víš tak se raději nevyjadřuj.

0/0
4.9.2011 9:26

M. Lašťovka

Re: Lázně

A proč by měl lázně vlastnit stát??? Aby to dopadlo jako s Kyselkou???

0/0
4.9.2011 9:07

J. Kraus

Lázně

Proč se stát zbavuje těchto klenotů ještě navíc vždy pod cenou ?

0/0
4.9.2011 8:54

P. Kunčický

Česká privatizace

Tak to jsou gauneři a takových je daleko více.

0/0
4.9.2011 7:57

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...