Středa 22. září 2021, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Posledních 14 let jsem se v práci flákal, přiznal německý důchodce

Ekonomika

  20:00
MENDEN - O pořádný rozruch se v Německu postaral jistý úředník z Mendenu. V rozlučkovém e-mailu před nástupem do penze uvedl, že za předchozích 14 let nicnedělání v práci dostal 745 000 eur, tedy 18,5 milionu korun.
Sedící muž - ilustrační foto.

Sedící muž - ilustrační foto. foto: Shutterstock

"Od roku 1998 jsem byl jen přítomný," napsal nyní již bývalý geodet. V elektronickém dopise, o kterém napsal server welt.de, kritizoval fakt, že mu byly úkoly systematicky odebírány a že nakonec neměl nic na práci. "Takže jdu na penzi báječně připraven," dodal.

ČTĚTE TAKÉ:

Novopečený 65letý důchodce městu také vytkl, že k jedné práci vznikaly dvojí struktury, které ji měly na starosti, a že úřad na jeho práci dokonce přijal nového pracovníka. Volný prostor, který tak získal, prý samozřejmě dobře využil.

Žádný postih novopečenému penzistovi nehrozí

Dopis, který byl určen jen pro kolegy, se ale dostal do médií a senior se k němu již nechce vyjádřit. Mendenský starosta Volker Fleige způsob rozloučení kritizoval a uvedl, že postrádá jakoukoli čest a slušné chování. Podle místního tisku si muž nikdy na podmínky svého zaměstnání nestěžoval.

Pisateli kritického e-mailu žádný postih nehrozí. Fleige uvedl, že město proti němu neplánuje žádné sankce. Případný zájemce o zmíněný post má ale smůlu, pozice zůstane z úsporných důvodů neobsazena.

Autoři: ,

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat