Středa 22. září 2021, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pozemek u stanice metra D Olbrachtova získala ruská firma. Vydražila ho za půl miliardy

Ekonomika

  20:41
Praha - Téměř hektarový pozemek u plánované stanice metra D Olbrachtova v Praze na Pankráci, určený pro výstavbu, přechází do rukou realitní společnosti Velska. Jde o developera s ruskou stopou, napsal v úterý server E15 Premium.

Exteriér stanice Olbrachtova z roku 2014. foto: Metroprojekt

Pozemek vydražil v srpnu za 497 milionů korun, což byl rekord v tuzemských on-line dražbách. Vydražitel měl na zaplacení 90 dnů, proto je jméno nového majitele známé až nyní. Podle návrhu metropolitního plánu bude moci firma na pozemku postavit budovu až o 12 podlažích.

„Akvizice ještě probíhá a výsledky dražby zatím nejsou podány k zápisu do katastru nemovitostí,“ řekl serveru jednatel Velska Oleg Čeremisin. Bez dalšího komentáře dodal, že zveřejnit plány s nemovitostí se firma teprve chystá. Katastr nemovitostí však podle E15 ukazuje, že na nemovitosti už byla vyznačena plomba. Zpravidla předznamenává změnu majitele.

DPP nyní provádí geologický průzkum stavby metra D a již zažádal o stavební...
Nástupiště stanice Olbrachtova - verze 2016. Metroprojekt ji vytvořil společně...

Pozemek je u křížení ulic Na Strži, Jeremenkova a Olbrachtova. Kromě dosavadních vlastníků se v katastru po zanesení plomby objevilo jméno společnosti Velska Asset Management ovládané společností Velska, píše server. Společnost v minulosti postavila poblíž metra Budějovická kancelářskou budovu Tetris a nedaleko Pražského povstání administrativní centrum Pankrác Prime, připomíná E15.

Jako majitelé firmy Velska jsou v obchodním rejstříku uvedené společnosti Nevezedek Limited a Carley Invest, píše E15. Nevezedek je jako takzvaná spící neboli neaktivní firma registrovaná v Británii. Carley Invest má registraci v Belize. Z veřejných databází nelze dohledat koncové vlastníky firem ovládajících společnost Velska, dodal server. Do roku 2016 byli jako podílníci Velska zapsáni Oleg Čeremisin a Igor Čeremisin pocházející z Moskvy. Ve stejném poměru, jakým si firmu dělili, je společnost aktuálně rozdělena mezi firmy Nevezedek a Carley Invest.

Parcela má 9356 metrů čtverečních. Na pozemku se nachází starší kancelářská budova, autoservis a parkoviště. Do budoucna se tam však počítá s novou výstavbou. Pozemek byl v srpnové aukci prodán za více než čtyřnásobek vyvolávací ceny. O pozemek u budoucího metra mělo zájem 16 kupců.

Trasa metra D se chystá řadu let, Praha ji už několikrát odložila. Stavba začne pravděpodobně na jaře 2021. V první fázi metro D spojí Pankrác a Písnici a následně povede na náměstí Míru.

Autor:

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!
Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!

Celý týden hrajeme o 400 hodnotných cen a slevy na kosmetiku značek sebamed, sebamed PRO! a sebamed Baby. Vytočte si i vy na kole štěstí kompletní...

Mohlo by vás zajímat