Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Dohoda potvrdila dědictví po Kellnerovi, každé z dětí má deset procent

Sídlo společnosti PPF v pražských Dejvicích foto: ČTK

Dohoda o rozdělení dědictví po podnikateli Petru Kellnerovi nabyla právní moci. Majoritním akcionářem PPF je tak potvrzena Renáta Kellnerová s podílem přes 59 procent. Každé ze čtyř dětí pak bude držet necelých deset procent akcií.
  16:32

Dohodu o rozdělení pozůstalosti schválil soud, rozhodnutí nabylo právní moci 23. září. „Dědicové Petra Kellnera, manželka Renáta a jeho čtyři děti, tak nabyli majoritní (přímý i nepřímý) podíl 98,93 procenta na společnosti PPF Group N.V., která je hlavní holdingovou společností skupiny PPF,“ uvedla skupina.

Noví akcionáři se dohodli, že je ve vztahu k veřejnosti bude zastupovat Kellnerová. Ta je s majetkem za 265 miliard korun v čele žebříčku nejbohatších Čechů a Slováků, který naposledy sestavil koncem září týdeník Euro. Na organizační struktuře skupiny PPF ani na způsobu jejího řízení se nic nemění.

Jistých změn však doznává nejužší vedení firmy. Podle informací HN se novým investičním ředitelem skupiny se stal Didier Stoessel, který zároveň vede mediální skupinu CME. Francouzský manažer je také členem nově ustaveného investičního výboru PPF, což je v podstatě nejvyšší řídicí orgán skupiny.

Vedle Šmejce a Stoessela je v něm finanční ředitelka Kateřina Jirásková, generální ředitel Home Creditu Jean-Pascal Duvieusart, vedoucí telekomunikační divize Baleš Šarma, ředitel PPF banky Petr Jirásko a Ondřej Frydrych, který je s PPF propojený dlouhá léta. Jako pozorovatel funguje ve výboru Ladislav Bartoníček, donedávna ředitel celé skupiny.

Šmejc si také podle HN do centrály PPF přivádí do nižších pater řídicí struktury nové manažery, mezi nimi například Jana Růžičku nebo Adama Koláře.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat