Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

PPF Telecom v pololetí zvýšila zisk o polovinu na 5,7 miliardy korun

Logo operátora O2. foto: Reuters

Praha - PPF Telecom Group, která ve skupině PPF zahrnuje zejména firmy O2, CETIN a Telenor, v pololetí zvýšila zisk o 49 procent na 219 milionů eur, tedy 5,7 miliardy Kč. Počet zákazníků stoupl o 0,5 procenta na 17 milionů. Upozornily na to na svém serveru Hospodářské noviny.
  12:27

Příjmy skupiny vzrostly o 2,5 procenta na 1,5 miliardy eur, tedy přes 39 miliard Kč. Provozní zisk se zvýšil o 13 procent na 338 milionů eur. Poměr investic k výnosům v první polovině roku 2020 vzrostl o pět procentních bodů na 16 procent kvůli nákupu 5G spektra v Maďarsku.

Každá krize je současně příležitost, vzkazuje Kellner od táboráku. Zmiňuje i kořeny PPF v Česku

„Chtěl bych upřímně ocenit naše zaměstnance, kteří se pohotově přizpůsobili omezením v reakci na nástup koronaviru a udržovali všechny služby funkční,“ uvedl výkonný ředitel Ladislav Bartoníček.

Rozdělení operátorů do skupin má infrastrukturní části dát lepší pozici na velkoobchodním trhu ve střední a východní Evropě. PPF také očekává, že nově vytvořená regionální skupina bude moci těžit z koordinovaného výzkumu, společného zavádění inovací a nákupů komponent a zařízení od globálních dodavatelů. 

Společnosti O2 stoupl v pololetí čistý zisk na 2,6 miliardy korun. Meziročně si tak operátor polepšil o 2,8 procenta

To se týká mimo jiné i nastupující technologie 5G.V pololetí vyčlenila telekomunikační divize PPF v Bulharsku, Maďarsku a Srbsku po vzoru Česka od mobilních operátorů Telenor infrastrukturu do oddělených firem CETIN. Operátoři Telenor budou poskytovat služby koncovým zákazníkům, podobně jako O2 v ČR. Sítě budou v jednotlivých zemích spravovat nově vytvořené společnosti CETIN, které spolu s českým CETINem tvoří skupinu CETIN Group.

PPF Telecom Group je součástí investiční skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

Autor:

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...

Mohlo by vás zajímat