Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Praha dozrála pro nejluxusnější značky. Přibyly exkluzivní hodinky a limuzíny

Ekonomika

  7:00
PRAHA - Jako je mezi znalci automobilů za symbol luxusu považována značka Rolls-Royce, mezi milovníky hodinek vyniká Patek Philippe. Obě firmy přitom teď otevírají své obchody na té nejluxusnější adrese v Praze – Pařížské ulici.

Interiér butiku s hodinkami značky Patek Philippe navrhl francouzský designér Patrick Gaguech. Otevírat by se mělo v druhé polovině května. foto: Carollinum

Slavná manufaktura z Ženevy, známá svou filozofií, že hodinky této značky tak úplně nepatří člověku, který si je pořídil, ale spíše je uchovává pro další generaci, otevřela v zastoupení společnosti Carollinum na konci března. Je to vůbec první samostatný butik této značky ve střední Evropě.

„Carollinum si během deseti let spolupráce získalo důvěru majitelů tohoto exkluzivního hodinářského domu. Jsem velmi hrdá, že jsme dostali možnost otevřít zde samostatný butik. Milovníkům hodinek Patek Philippe nyní můžeme v Praze nabídnout komfort odpovídající výjimečnému postavení této značky,“ říká Tamara Kotvalová, majitelka společnosti Carollinum.

Luxus si lze koupit osobně. Rolls-Royce otevřel první prodejnu v Česku

První jednání o možnosti získat exkluzivitu monobrandového obchodu pro Patek Philippe v Praze začala již v roce 2012, kdy Carollinum spustilo prodej značky Rolex. Podle ředitele Tomáše Janeby jsou už čeští zákazníci, na které firma cílí, náležitě připraveni.

„Patek Philippe je celosvětově nejžádanější značkou mezi znalci hodinářského umění. A těch naštěstí i u nás stále přibývá. Díky tomu počítáme měsíční prodeje ve vyšších řádech, než jsou jednotky,“ říká Janeba.

Ceny hodinek Patek Philippe začínají na několika stovkách tisíc korun. „Česká ekonomika je poměrně stabilní a dlouhodobé ukazatele jsou pozitivní. Stejně jako Patek Philippe máme pocit, že místní trh je vyspělý natolik, aby zde byl takovýto exkluzivní obchod a aby byl dlouhodobě úspěšný,“ dodává Janeba.

Na dobré adrese

V nabídce by mělo být kolem stovky kusů hodinek Patek Philippe, včetně klasických modelů, jako je Calatrava – tu si oblíbil například finančník a bývalý šéf General Electric Jack Welch – či model Nautilus, který patří mezi nejoblíbenější hodinky herce Brada Pitta.

Slavnostního otevření butiku, který navrhoval francouzský designér Patrick Gaguech, by se přitom mohl zúčastnit i majitel značky. „Otevřeme v druhé polovině května a pozvali jsme samozřejmě i prezidenta značky a současně zástupce rodiny vlastníka značky Patek Philippe Thierryho Sterna,“ u vedl Janeba.

Nejde ale o jediný monobrandový butik, který se v Pařížské ulici či jejím okolí v poslední době objevil. Před několika týdny zde společnost LBM manželky miliardáře Zdeňka Bakaly Michaely otevřela obchod s hodinkami Breitling.

Ten na této luxusní pražské adrese nahradil butik značky Hublot, o kterou společnost LBM před časem přišla. Právě Hublot se pak ve vlastním zastoupení přestěhoval o kousek dál do Široké ulice.

Autor: