Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Praha se přiblíží asijským metropolím, v ulicích začíná jezdit mototaxi

Ekonomika

  11:35aktualizováno  20:21
PRAHA - Pražané a návštěvníci Prahy měli mít ode dneška vedle klasických taxíků využívat i taxi motocykly. Provozovatel firmy Taxi Moto Jakub Marek řekl ve čtvrtek večer, že firma po dohodě s magistrátem kvůli označení motocyklů přerušila činnost. Taxi motocykly mají být levnější alternativou běžných vozů taxi a zároveň umožní rychlejší přepravu v dopravních zácpách.

Pražané a návštěvníci Prahy mohou ode dneška vedle klasických taxíků využívat i taxi motocykly. foto: Taxi Moto

Firma na svých webových stránkách uvedla, že o několik dnů odloží začátek fungování, aby spolu s kompetentními orgány nalezla přijatelná a současné legislativě odpovídající řešení, k provozování nové služby. "Motorka je žlutá, má na sobě černobílou šachovnici a nápisy taxi. Podle nás je to zaměnitelné s taxislužbou, což nesmí," řekl televizi Prima vedoucí oddělení taxi pražského magistrátu Jiří Bureš. Podobná služba funguje v Paříži, Barceloně nebo Madridu. Nástupní sazba je 15 korun a jeden kilometr cesty vyjde na 17 Kč, studenti a stálí zákazníci získají slevu. Běžné taxíky si účtují nástupní sazbu 40 korun a 28 Kč za kilometr.Pražané a návštěvníci Prahy mohou ode dneška vedle klasických taxíků využívat i taxi motocykly.

Vedle přepravy osob a zavazadel až do velikosti palubního zavazadla do letadla nabízí Taxi Moto také odvoz vozidla a rovněž motocyklu majitele.

Firma v současnosti provozuje 17 motocyklů Suzuki Burgman. Vozový park chce dále rozšiřovat podle potřeby.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat