Středa 27. ledna 2021svátek má Ingrid 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Právo a justice

ADVOKACIE ŽIJE: Káňová a Kyral jsou novými partnery kanceláře Císař, Češka, Smutný

Advokátka Marcela Káňová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Advokátka Marcela Káňová. | foto: CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ

PRAHA Advokacie žije přináší přehled aktuálního dění v české advokacii.

Lídr kanceláře

Vedoucí partner advokátní kanceláře Deloitte Legal Jan Spáčil se stal lídrem kanceláře v regionu střední Evropy. Po třech letech ve vedení firmy, během nichž kancelář v České republice vyrostla ve druhou největší advokátní kancelář s téměř sto zaměstnanci, se vrací do regionálního řízení. Jeho cílem je vybudovat nejsilnější středoevropskou advokátní kancelář pokrývající jurisdikce od Pobaltí po Jadran a Černé moře.

Jan Spáčil se stal lídrem kanceláře v regionu střední Evropy.

Jan Spáčil.

Předseda Akademického fóra INSOL Europe

Docent Tomáš Richter, Of Counsel v pražské pobočce mezinárodní právní kanceláře Clifford Chance, byl jmenován předsedou Akademického fóra INSOL Europe, celoevropské neziskové organizace sdružující odborníky působící v oblastech insolvencí a restrukturalizací. Stal se prvním předsedou v patnáctileté historii Akademického fóra pocházejícím ze zemí střední a východní Evropy.

Tomáš Richter byl jmenován předsedou Akademického fóra INSOL Europe.

Docent Tomáš Richter.

Noví partneři

Advokátní kancelář CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ rozšířila své vedení o dva nové partnery. Marcela Káňová a Roman Kyral dosud působili jako vedoucí právních týmů a na svých pozicích dlouhodobě dosahovali vynikajících výsledků. Marcela Káňová se nyní zaměří na rozvoj agendy veřejných zakázek a hospodářské soutěže, Roman Kyral pak na veřejnoprávní klienty kanceláře.

Marcela Káňová v pozici partnera bude především komplexně rozvíjet tým specializovaný na veřejné zakázky, hospodářskou soutěž a veřejnou podporu. V kanceláři CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ pracuje od roku 2015, předtím několik let vedla odbor na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Díky svým zkušenostem z praxe ve spojení s bohatou publikační a přednáškovou činností dnes patří mezi přední odborníky v této oblasti.

Advokát Roman Kyral.

Advokát Roman Kyral.

Roman Kyral se specializuje na právní poradenství vrcholným představitelům územní samosprávy. 

Je expertem na otázky odpovědnosti členů zastupitelstev a správy městských a krajských společností. Ve své více než dvanáctileté praxi v kanceláři úspěšně poskytoval právní služby i v miliardových sporech týkajících se nakládání s městským majetkem. Roman Kyral v roli partnera převezme odpovědnost za další rozvoj těchto specifických právních služeb.

Právní poradenství

Specializovaný tým advokátní kanceláře Havel & Partners pro veřejný sektor pod vedením partnerky Adély Havlové, senior advokátky Romany Derkové a advokátky Jany Petrové poskytl právní poradenství společnosti Letiště Praha při výběru nového provozovatele duty free obchodů na Letišti Václava Havla Praha. Letiště Praha obdrželo nabídky tří světových lídrů v oblasti bezcelních obchodů – francouzské skupiny Lagardére Travel Retail, švýcarské skupiny Dufry a německé skupiny Heinemann. Vítězem tendru se stala skupina Lagardére Travel Retail.

Akvizice CK Fischer

Mezinárodní tým advokátní kanceláře Eversheds Sutherland asistoval při jedné z nejvýznamnějších transakcí na českém trhu cestovního ruchu. Její právníci poskytovali komplexní poradenství německé společnosti DER Touristik Group z koncernu REWE při akvizici české cestovní kanceláře CK Fischer ze skupiny KKCG. Její asistence spočívala v provedení due diligence, vyjednání akviziční smluvní dokumentace a dalšího souvisejícího právního poradenství. Transakce ještě podléhá souhlasu ze strany Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Právní tým na české straně za podpory dalších kolegů z pražské kanceláře vedl vedoucí advokát Jiří Kokeš.

Korunová emise dluhopisů Sazka Group

Advokátní kancelář Allen & Overy poskytovala poradenství společnosti J&T Banka jako koordinátorovi a vedoucímu spolumanažerovi, společnostem Česká spořitelna, Komerční banka a UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia coby vedoucím spolumanažerům a společnosti J&T IB and Capital Markets jako aranžérovi při tuzemské korunové emisi dluhopisů Sazka Group. Na transakci pracoval tým vedený Petrem Vybíralem, s nímž úzce spolupracoval Tomáš Kirner a další právníci z pražské a bratislavské kanceláře.

Koupě a zpětný pronájem

Tým právníků advokátní kanceláře Novalia radil francouzskému realitnímu fondu LFPI Group při koupi a zpětném pronájmu tří velkoprodejen Makro v Praze. Fond koupil celkem 11 velkoprodejen Makro v Polsku, Maďarsku a České republice v hodnotě 250 milionů eur. Ty zpětně pronajal v rámci zpětného leasingu původnímu provozovateli společnosti Metro. Na kauze pracovali advokáti Pavel Marc, Kamil Staněk a Markéta Kučerová Pechová.

ADVOKACIE ŽIJE:

Advokacie žije je pravidelnou součástí rubriky Právo a justice. Pokud se i vy chcete podělit o novinky z vaší kanceláře, můžete je poslat na katerina.kolarova@lidovky.cz

Kateřina Kolářová

Autor

Kateřina KolářováKaterina.Kolarova@lidovky.czČlánky

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Chleba přímo od krajánka: Ochutnali jsme nové pečivo Odkolek
Chleba přímo od krajánka: Ochutnali jsme nové pečivo Odkolek

V redakci jsme měli možnost otestovat dva nové chleby Odkolek. Mají vysoký podíl žitné mouky a nádherně propečenou kůrku, která láká k ochutnání už...