13. září 2019 11:00 Lidovky.cz > Byznys > Právo a justice

Advokacie žije: Komora si zvolila nové vedení. Předsedou je opět Jirousek

Komora si zvolila představenstvo na další dva roky. Zleva Radim Miketa, Robert... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Komora si zvolila představenstvo na další dva roky. Zleva Radim Miketa, Robert... | foto: ČAK

PRAHA Advokacie žije přináší přehled aktuálního dění v české advokacii.

V úterý 10. září 209 proběhly v sídle České advokátní komory (ČAK) tajné volby vedení představenstva pro další dvouleté období. Předsedou byl opětovně zvolen Vladimír Jirousek.

Místopředsedou ČAK, pověřeným dohledem nad činností pobočky ČAK v Brně byl zvolen Radim Miketa, který má nadále na starost i vzdělávací procesy ČAK, a to jak koncipientské, tak advokátů, řízení činnosti regionálních zástupců ČAK a dohled nad odborem matriky ČAK.

Dalšími místopředsedy byli zvoleni Robert Němec, Monika Novotná a Tomáš Sokol. 

Robert Němec se bude zejména spolupodílet na tvorbě a posuzování legislativních návrhů v oblasti civilního i stavovského práva, na oblasti mezinárodních vztahů ČAK a jejich optimalizaci na úrovni komor sdružených v CCBE, dále bude spolupracovat s dalšími nadnárodními advokátními institucemi, jakož i působit v oblasti mediální politiky ČAK.

Monika Novotná bude pověřena zejména dohledem nad chodem ekonomiky a hospodaření ČAK včetně přípravy jejího rozpočtu, dále povede rozpočtový a hospodářský výbor ČAK, dohlížet bude i na činnost hospodářského a organizačního odboru ČAK.

Tomáš Sokol se bude zejména podílet na tvorbě a posuzování legislativních návrhů v oblasti trestního práva, GDPR a zákona o advokacii, důsledně sledovat ochranu práv advokátů a zájmů jejich klientů, důvěrnost vztahu advokát-klient, a problematiky nekalosoutěžního jednání, dohlížet bude nad odborem vnější a vnitřní legislativy ČAK.

ADVOKACIE ŽIJE:

Advokacie žije je pravidelnou součástí rubriky Právo a justice. Pokud se i vy chcete podělit o novinky z vaší kanceláře, můžete je poslat na katerina.kolarova@lidovky.cz

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!