Neděle 5. dubna 2020svátek má Miroslava 15 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Právo a justice

Advokacie žije: Posilu získala kancelář Schönherr, JŠK má novou partnerku

Advokát Matěj Šarapatka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Advokát Matěj Šarapatka. | foto: Schönherr

PRAHA Advokacie žije přináší přehled aktuálního dění v české advokacii.

Nová partnerka JŠK

Advokátní kancelář JŠK s radostí oznamuje, že od ledna tohoto roku je její pátou partnerkou advokátka Marta Fišnerová. Specializuje se na sporovou agendu, její tým se věnuje oblasti stavebnictví, logistiky, energetiky nebo IT. Absolvovala PrF MU, dva roky po studiích působila na pozici právníka v Kooperativa pojišťovně.

Telecommunications & Media

Společnost Deloitte a její advokátní kancelář Deloitte Legal spouští iniciativu Telecommunications & Media. Jejího vedení se ujal zkušený advokát Václav Filip. Iniciativa si klade za cíl soustředit se hlouběji na oblast telekomunikací a médií a rozvoj vztahů s klienty. Filip nastoupil do Deloitte na konci roku 2018. Předtím působil v právním oddělení Telefóniky O2 v Praze a Mnichově nebo jako vedoucí právního úseku Českých radiokomunikací.

Prodej projektových nemovitostí

Advokátní kancelář bpv Braun Partners poskytovala komplexní právní poradenství svému klientovi ve dvou transakcích – první se týkala prodeje dvou projektových nemovitostí v Praze v rámci skupiny, druhá zahrnovala extragroup prodej nemovitostí v Ostravě a Ústí nad Labem, a to skupině Capexus. Právní poradenství obsahovalo přípravu transakční dokumentace a zajištění finalizace transakce. Na transakci pracoval tým ve složení partnera Jiřího Bárty společně s advokátkou Markétou Nešetřilovou.

Zajištěná emise dluhopisů

Mezinárodní advokátní kancelář Allen & Overy poskytovala poradenství J&T IB and Capital Markets v její roli spoluaranžéra, J&T Banka v její roli vedoucího spolumanažera, kotačního agenta a administrátora a PPF banka v její roli spoluaranžéra, vedoucího spolumanažera a agenta pro zajištění ve vztahu k zajištěné emisi dluhopisů společnosti Heureka FinCo CZ (Emitent), které jsou zaručené finanční zárukou poskytnutou společnostmi Heureka Group a Online Comparison Shopping Kft. Práce na transakci řídil tým ve složení counsel Petr Vybíral, counsel Silvie Horáčková a advokát Tomáš Kafka.

Posila kanceláře Schönherr

Tým bankovnictví a financí pražské kanceláře mezinárodní právní firmy Schönherr posílil advokát Matěj Šarapatka (na snímku). Šarapatka má zkušenosti s poskytováním poradenství při finančních transakcích a v oblasti finančních služeb, a to jak mezinárodním, tak lokálním klientům, které získal během svého působení v advokátní kanceláři Weinhold Legal. Rovněž se zaměřuje na poradenství v oblasti správy investic, kapitálových trhů, fintech a regulatoriku kryptoměn, DLT a tokenů. Šarapatka je absolventem Právnické fakulty UK, získal rovněž titul LL.M. na National University of Singapore.

Prodej PSP Technických služeb

Právní poradenství přerovské skupině PSP Engineering při prodeji společnosti PSP Technické služby investiční skupině Unicapital Energy poskytovala advokátní kancelář Eversheds Sutherland. Tým transakčních právníků v čele s Radkem Váňou asistoval při strukturování obchodu a připravoval na straně prodávajícího veškerou potřebnou dokumentaci. Cenu obchodu se obě strany rozhodly nezveřejňovat. Na straně kupujícího zaštiťovala transakci advokátní kancelář bpv Braun Partners. Kupující je součástí investiční skupiny Unicapital, která se soustřeďuje na strategické akvizice v oblastech realit a developmentu.

Advokacie žije

Advokacie žije je pravidelnou součástí rubriky Právo a justice. Pokud se i vy chcete podělit o novinky z vaší kanceláře, můžete je poslat na tomas.nahodil@lidovky.cz

Kateřina Kolářová

Autor

Kateřina KolářováKaterina.Kolarova@lidovky.czČlánky
Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!