29. března 2019 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Právo a justice

Advokacie žije: Proběhl Právnický ples, HAVEL & PARTNERS získali prestižní ocenění

Předseda plesového výboru Adam Zvonař (vlevo), starosta Všehrdu Jakub Míl a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda plesového výboru Adam Zvonař (vlevo), starosta Všehrdu Jakub Míl a... | foto: Veronika Rose

PRAHA Advokacie žije přináší přehled aktuálního dění v české advokacii.

Posila Eversheds Sutherland

Novou posilou týmu advokátů Eversheds Sutherland se stane Jakub Verlík. Ve své praxi se věnuje hlavně právu obchodních společností, právu nemovitostí a M&A. V české pobočce této kanceláře, která do konce února 2019 působila na právním trhu pod značkou Dvořák Hager & Partners, pracuje od roku 2015.

Jakub absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a studoval na Hague University v Haagu. Kromě češtiny hovoří anglicky. K jeho zálibám patří lyžování, horská turistika a squash.

Posila týmu advokátů Eversheds Sutherland Jakub Verlík.

K Eversheds Sutherland nastoupila také advokátní koncipientka Veronika Rožnovská. Zaměřuje se na pracovní právo, všeobecné obchodní právo a právo obchodních společností. Dříve pracovala v DLA Piper Prague, absolvovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze.

Ocenění Czech Business Superbrands

Největší česko-slovenská právnická firma HAVEL & PARTNERS navázala na roky 2014 – 2016 a jako jediná domácí advokátní kancelář v České republice získala pro rok 2019 prestižní ocenění Czech Business Superbrands. Titul uděluje na základě sjednocených kritérií a metod organizace Superbrands v téměř 90 státech na pěti kontinentech. V České republice provádí výběr nejlepších značek od roku 2013.

„Prestižní ocenění Czech Business Superbrands získáváme celkově již počtvrté, nicméně poprvé od našeho rebrandingu a přejmenování názvu firmy na HAVEL & PARTNERS. Jsme rádi, že se nám po loňském suverénním vítězství v soutěži Právnická firma roku podařilo uspět i v čistě byznysovém žebříčku, který hodnotí značky podle kritérií, jakými jsou známost, budování brandu, inovace či prestiž. K našemu úspěchu zřejmě napomohlo i to, že se nám v roce 2018 mimořádně ekonomicky dařilo,“ komentuje zisk titulu pro nejlepší české značky řídící partner HAVEL & PARTNERS Jaroslav Havel.

Ocenění uděluje organizace Superbrands v téměř 90 státech na pěti kontinentech, v ČR od roku 2013. Více podrobností naleznete v přiložené tiskové zprávě, v případě potřeby dalších informací mě prosím neváhejte kontaktovat.

Právnický ples

V sobotu 23. března 2019 proběhl v pražském Obecním domě Právnický ples, jež je pátým rokem plně v rukou studentského spolku Všehrd. Ples má tradičně benefiční rozměr – výtěžek z letošní akce bude věnován na další rozvoj interiéru Právnické fakulty UK. Více určí připravovaná architektonická soutěž. 

ADVOKACIE ŽIJE

Advokacie žije je pravidelnou součástí rubriky Právo a justice. Pokud se i vy chcete podělit o novinky z vaší kanceláře, můžete je poslat na katerina.kolarova@lidovky.cz

Kateřina Kolářová

Autor

Kateřina KolářováKaterina.Kolarova@lidovky.czČlánky
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...