24. května 2019 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Právo a justice

Advokacie žije: Ščerba posílil White & Case, Adam nastoupil do Havel & Partners

Advokát Tomáš Ščerba. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Advokát Tomáš Ščerba. | foto: bnt attorneys

PRAHA Advokacie žije přináší přehled aktuálního dění v české advokacii.

Pražská kancelář bnt attorneys in CEE, která je součástí mezinárodní sítě advokátních kanceláří bnt, rozšířila své vedení o nové partnery Lukáše Havla a Petera Maysenhöldera.

Nový partner bnt attorneys Peter Maysenhölder.

Nový partner bnt attorneys Peter Maysenhölder.

Noví associated partneři budou zodpovědní zejména za další rozvoj klientských služeb. Peter Maysenhölder je advokátem s kvalifikací pro české i německé právní prostředí, je specialistou na obchodní právo a právo obchodních korporací, zejména na fúze a akvizice a právo cenných papírů. Do pražské kanceláře nastoupil v roce 2009 a od roku 2013 působil na pozici senior associate. Peter dříve pracoval pro jednu z předních světových investičních bank v Hongkongu a také pro renomovanou advokátní kancelář v Düsseldorfu. Je německým a českým rodilým mluvčím, má plynulou znalost angličtiny a dobře ovládá také italštinu.

Nový partner bnt attorneys Lukáš Havel.

Nový partner bnt attorneys Lukáš Havel.

Lukáš Havel je členem pražského týmu advokátní kanceláře bnt od roku 2012, od roku 2016 do současnosti zastával pozici senior associate. Dlouhodobě se zaměřuje na poradenství výrobcům a distributorům zdravotnických prostředků, léčiv a poskytovatelům zdravotních služeb, a to provozovatelům jak veřejných, tak soukromých zdravotnických zařízení. Specializuje se dále na oblast compliance a regulatory affairs.

V minulém týdnu nastoupil do kanceláře Havel & Partners na pozici counsel Josef Adam. V letech 2009–2018 jako člen představenstva ve společnostech Český Aeroholding a České aerolinie, kde kromě právního oddělení vedl též oddělení finanční, lidských zdrojů a informačních technologií. Byl jednou z klíčových osob, která vyjednala vstup společnosti Korean Air Line do Českých aerolinií. Mezi jeho velké úspěchy patří restrukturalizace Českých aerolinií a obnovení jejich ziskovosti.

Právník Josef Adam.

Právník Josef Adam.

V rámci transakčního poradenství Havel & Partners bude mít na starosti zejména oblast corporate governance a compliance. Mezi jeho klíčové specializace bude patřit i oblast komplexních nemovitostních projektů a investiční výstavby. Zapojí se ale také do mandátů se zaměřením na pracovní právo a právo sociálního zabezpečení, a své zkušenosti zúročí i v rámci spolupráce s týmy zaměřenými na restrukturalizace a insolvence a komerční právo.

Pražská pobočka mezinárodní advokátní kanceláře White & Case posiluje tým právníků zaměřujících se na právo informačních a komunikačních technologií. Tomáš Ščerba má bohaté zkušenosti z oblasti kybernetické bezpečnosti, GDPR, archivace dat či e-contractingu (elektronického uzavírání smluv). Během své praxe se dále podílel na řadě rozsáhlých projektů v oblasti fúzí a akvizic, restrukturalizací, korporátního financování a energetiky. Mimo jiné také pravidelně přednáší na téma práva informačních a komunikačních technologií studentům českých i zahraničních právnických vysokých škol a publikuje v celé řadě odborných časopisů. Do pražského týmu White & Case přichází na pozici Local Partner.

ADVOKACIE ŽIJE

Advokacie žije je pravidelnou součástí rubriky Právo a justice. Pokud se i vy chcete podělit o novinky z vaší kanceláře, můžete je poslat na katerina.kolarova@lidovky.cz

Kateřina Kolářová

Autor

Kateřina KolářováKaterina.Kolarova@lidovky.czČlánky

Ve školkách chybí předškoláci, přibývá dvouletých dětí. Je to chyba systému?
Ve školkách chybí předškoláci, přibývá dvouletých dětí. Je to chyba systému?

Z údajů Českého statistického úřadu vyplývá, že mateřské školky navštěvuje více dvouletých dětí oproti dřívějšku. Naopak ne všechny předškoláky, kteří mají předškolní docházku povinnou, rodiče do školky přihlásí. Jaké jim hrozí sankce?