Pondělí 19. dubna 2021svátek má Rostislav 10 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Právo a justice

Advokacie žije: Wolf Theiss získala posilu. HAVEL & PARTNERS vytvořili nový tým

Advokát Vojtěch Šváb. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Advokát Vojtěch Šváb. | foto: HAVEL & PARTNERS

PRAHA Advokacie žije přináší přehled aktuálního dění v české advokacii.

Posila Wolf Theiss

Novým členem pražského týmu Compliance a korporátní šetření advokátní kanceláře Wolf Theiss je od října Ondřej Ambrož. Na pozici Counsel rozšířil skupinu právníků specializující se na korporátní šetření, compliance a trestní odpovědnost právnických osob.

Ondřej Ambrož se zaměřuje na tzv. kriminalitu bílých límečků a trestní odpovědnost právnických osob. Klientům poskytuje právní poradenství a vede obhajobu v souvislosti s trestnými činy v oblasti veřejné soutěže, korupce, zpronevěry či praní špinavých peněz. Věnuje se také trestněprávní compliance, identifikaci souvisejících rizik a jejich prevenci či důsledkům plynoucím z porušení compliance pravidel.

Poradenství při strategickém vstupu

Advokátní kancelář Schönherr poskytla právní poradenství společnosti KB SmartSolutions, s.r.o., dceřiné společnosti Komerční banky, a.s. zaměřující se na spolupráci s fintechy a finančními start-upy, v souvislosti se strategickým vstupem a akvizicí téměř čtvrtinového podílu ve společnosti Platební instituce Roger, a.s,, jenž spojuje investory se společnostmi, kterým komplikují podnikání dlouhé splatnosti faktur.

Poradenství při odštěpení majetku

Advokátní kancelář  HAVEL & PARTNERS poskytla pod vedením Ondřeje Floriána komplexní právní poradenství společnosti Pražská teplárenská a.s., která je součástí skupiny Energetický a průmyslový holding, a.s. a dlouhodobě patří k lídrům teplárenského trhu, při odštěpení jejího majetku do pěti nástupnických společností. Na jedné z nejkomplexnějších přeměn obchodních společností, kterou kancelář v tomto roce realizovala, se společně s několika odbornými týmy podíleli 3 partneři kanceláře včetně jejího zakladatele Jaroslava Havla.

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS vytvořila také unikátní tým  zaměřený na financování, restrukturalizace a insolvence. Advokáti Jan Králíček a Vojtěch Šváb jej nově posílili.

Advokát Jan Králíček.

Advokát Jan Králíček.

Podpora při majetkovém vstupu

Mezinárodní advokátní kancelář DLA Piper Prague asistovala společnosti Inven Capital při majetkovém vstupu do švédské technologické společnosti Eliq AB, která poskytuje software pro monitorování spotřeby elektřiny a vzorců poptávky. Inven Capital je venture kapitálový fond fungující v rámci skupiny ČEZ a investující do sektoru čistých technologií a nové energetiky. Svým podílem v Eliq AB tak rozšiřuje své portfolio firem o novou důležitou prozákaznickou platformu na poli energetických služeb. 

Akvizice společnosti GuideVision

Advokátní kancelář Kinstellar poskytovala poradenství společnosti Infosys, světovému lídrovi v oblasti digitálních služeb nové generace, ohledně českých a maďarských aspektů akvizice společnosti GuideVision, předního evropského tzv. Elite partnera společnosti ServiceNow. Dalšími mezinárodními právními poradci podílejícími se na transakci byly advokátní kanceláře Osborne Clarke v Nizozemsku, Velké Británii a Německu, DLK v Polsku, Castren & Snellman ve Finsku a Sorainen v Bělorusku. 

Právní poradenství při akvizici společnosti Pactio DB

Advokátní kancelář Weinhold Legal poskytla asistenci a právní poradenství společnosti ETAREA Invenium v souvislosti s akvizicí 100% podílu ve společnosti Pactio DB, která patřila do skupiny Pactio Invest. Pactio DB je vlastníkem 33 komerčních nebytových jednotek v centru obce Dolní Břežany.

Advokátní kancelář BDO Legal posiluje tým právníků. Novým partnerem se stal Štěpán Kleček, zkušený advokát s mezinárodní praxí.

Advokát Štěpán Kleček.

Advokát Štěpán Kleček.

Štěpán Kleček se bude zaměřovat především na obchodní právo, M&A a nemovitostní projekty, se kterými má hluboké zkušenosti. Ve své praxi se také věnuje problematice financování. Štěpán Kleček má více než 14 let praxe a působil v advokátních kancelářích PRK Partners a Rentsch Legal v Praze a absolvoval také odbornou stáž v Evropské investiční bance v Lucembursku. Následně založil svojí vlastní advokátní kancelář, jejíž celý tým se nyní připojuje k BDO Legal. 

ADVOKACIE ŽIJE

Advokacie žije je pravidelnou součástí rubriky Právo a justice. Pokud se i vy chcete podělit o novinky z vaší kanceláře, můžete je poslat na tomas.nahodil@lidovky.cz

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

Vadí mi, když u nás Slováci nemluví česky, říká hlasová poradkyně

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude pohoršovat. Je dost zralá a dost zaměstnaná...

Cestu do Egypta nedoporučuji. Covid tu prodělat nechcete, říká velvyslanec

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V turistických letoviscích jsou nemocnice pro pacienty s covidem-19. Je však třeba mít dobré pojištění v případě...

Otestováno dětmi: Disneyho kniha známých 5minutových pohádek
Otestováno dětmi: Disneyho kniha známých 5minutových pohádek

Jestli hledáte milou knížku plnou barevných obrázků pro své děti, pak je právě tahle ideální. Hodí se pro školkové děti, ale i pro mladší školáky,...