Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Čína umožňuje rychlý vývoj umělé inteligence, ale bez záruky pro pacienty, říká Dubanská

Umělá inteligence pomáhá zachraňovat životy. Co když robot selže? „Postih se pak uplatní i vůči vývojáři,“ říká v rozhovoru pro LN advokátka Barbora Dubanská.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Díky za potřebný rozhovor. Ta (ne)elektronizace zdravotnictví mne štve, zejména malý postup. Je to o nechtění lékařů, hospodských se u EET nikdo na nic neptal. Jejich výmluvy jsou trapné.

IZIP byl založen na dobrovolnosti, která nezafungovala. Nebyl ani tlak uživatelů, kteří nepochopili, že jim může pomoci v budoucnu i za hranicemi. Následné hrátky s licencemi projekt poškodili, ale ty velké peníze odešli také doktorům a laboratořím! 5 Kč za zápis položky!!!!

Vlastní zkušenost - s panem profesorem jsme navštívili nemocnici v Rakousku a představil jsem mu jednu z funkcí (2008), stanovení léčeného postupu a potom sledování, zda se léčba neodchyluje. Pan profesor se zamyslel, to nepotřebujeme, my jsme ti co určují postupy. Ve své pýše zapomněl, že v nemocnici je pacient léčen/sledován každý den i jiným doktorem. Podle náhod služeb. Když se mu stav zhorší, přijde k němu lékař, který o něm nic neví. Co nenajde v dokumentaci a nezeptá se, nic neví.

Tlak pacientů zde chybí a neustálé strachy z

0 0
možnosti