Pondělí 25. května 2020svátek má Viola 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Právo a justice

Karel Muzikář přivádí na trh právních služeb nově pojmenovanou advokátní kancelář Skils

Advokát Karel Muzikář (2018). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Advokát Karel Muzikář (2018). | foto:  Michal Šula, MAFRA

Praha Česká pobočka mezinárodní advokátní kanceláře Weil Gotshal & Manges mění svůj název i logo. Nově bude kancelář poskytovat právní služby pod obchodní značkou Skils.

Kancelář kromě názvu a loga mění a vlastnickou strukturu. Nově bude mít čtyři společníky, kteří v současné době působí v roli partnerů advokátní kanceláře. Od mezinárodní firmy Weil Gotshal & Manges převezme začátkem roku 42procentní podíl současný šéf kanceláře Karel Muzikář, shodně podíl ve výši 24 procent ovládají advokáti Karel Dřevínek a Petr Severa, deset procent náleží advokátce Karolíně Horákové. Změny jsou již oficiálně dostupné v obchodním rejstříku.

Logo advokátní kanceláře Skils.

Logo advokátní kanceláře Skils.

Karel Muzikář již dříve v rozhovoru pro LN uvedl, že jde jen o formální změny. „Pro klienty se tím nic nemění. Všichni partneři, všichni klíčoví právníci, celý tým budou nadále dělat to, co dělali předchozích 25 let – poskytovat špičkové právní služby,“ uvedl v listopadu Muzikář. Advokátní kancelář Skils bude nadále spolupracovat s ostatními pobočkami Weil Gotshal & Manges ve světě. „Dá nám to šanci obsluhovat i ty klienty, které jsme dříve museli odmítnout kvůli střetu zájmů jen kvůli tomu, že některá z poboček Weil po světě zastupovala protistranu i v naprosto nesouvisející transakci,“ dodal Muzikář.

Česká pobočka Weil Gotshal & Manges je dlouhodobě oceňovanou advokátní kanceláří ze strany českých i mezinárodních publikacích hodnotící právní firmy. Letos pošesté vyhrála prestižní tuzemský žebříček Právnická firma roku, kde získala hlavní cenu v kategorii pro mezinárodní kancelář. Pobočka zabodovala i v odborných kategoriích, kde se stala vítězem v kategoriích Právo hospodářské soutěže a Řešení sporů a arbitráže. Ocenění sbírá i v mezinárodních žebříčcích Chambers Europe Award for Excellence či European Legal 500. Samotný Karel Muzikář je žebříčkem Chambers hodnocen jako přední osobnost právní profese.

Kateřina Kolářová

Autor

Kateřina KolářováKaterina.Kolarova@lidovky.czČlánky
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Tesla Model 3 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Tesla Model 3 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Tesla Model 3 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...