Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Musil 4.10.2019 9:56

Já nemám slov, pro začátek doporučím každému, ať se v rychlosti mrkne na majetek pana Runtáka, skutečného vedoucího nechvalně známého exekutorského úřadu Přerov a to nejen nyní pod JUDr. Jíchou, ale i pod jeho předchůdcem JUDr. Vránou, který raději utekl z úřadu těsně před svým nevyhnutelným zbavením funkce za otřesné způsoby svého vymáhání.

Tyhle stovky milionů korun, spíše miliardy, vydělal tento pán svým podnikáním, jako úřední osoba vymáhající výkon rozhodnutí. Přijde vám to normální? Navíc rozhodně nebyl jediný a tyhle miliardy buď chybí věřitelům, nebo jejich vymožením jsou lidé posíláni do dluhových pastí, na ubytovny, pod most.

Skoro každý desátý dospělý v této zemi má exekuci, to i s rodinami je dobrá čtvrtina populace! Tohle nemá obdoby v žádné vyspělé zemi, strašně to zatěžuje a komplikuje život zaměstnavatelům a pronajímatelům, stát to stojí strašlivé peníze a přináší to obrovské sociální problémy.

Jenom díky speciální české úpravě, dle mého privatizaci spravedlnosti, která um

P. Čech 4.10.2019 13:27

Skoro každý desátý dospělý v této zemi má exekuci? Pokud je to pravda, čí je to vina? Státu? Nebo někoho jiného? N i k o l i v . Je to výhradní vina těch, kdo se nezodpovědně zadlužili a své dluhy nesplácejí. Nikdo nikoho nenutí se zadlužovat, pouze celkový systém to předjímá a stát podporuje. Socanský stát. S dlužníky po lhůtě splatnosti nemám žádné slitování s jedinou výjimkou a to pokud člověka do dluhů zažene nemoc.

L. Musil 4.10.2019 14:35

Zásadně nesouhlasím, ve finanční gramotnosti i splacení závazků vycházíme lépe než okolní země.

Rozdíl je v tom, že v Německu si nikdo nedovolí místo upomínky na korunu dát žalobu k soudu s tím, že získá exekuční titul na dvacet tisíc a o rozdíl se jako o zisk podělí s advokáty.

Stejně tak by v Německu nemohli podnikat firmy, které půjčují peníze s tím, že vydělají na sankcích a seberou dotyčnému střechu nad hlavou, za to se zavírá jako za lichvu.

A můžu pokračovat se šmejdy co vnucují důchodcům energie, předražené hrnce atd.

Tohle je problém exekucí, stejně jako západní ceny a české mzdy.

J. Paleček 4.10.2019 20:22

Pane Musile doplňuji absurdní exekuce na nezaviněné dluhy nezletilých. Nebo i zaviněné, ale zanedbatelné. Dětský vrah je tabu, dětský dlužník dojná kráva.

P. Čech 4.10.2019 7:25

"Češi smýšlejí výrazně jinak, než si myslí novináři a patrně i mnozí politici".

A to ve všech otázkách a za všech okolností. Jje to tak i proto, že si toho politici a novináři nevšímají, protože se povžují za státní elitu. To je hlavní a zásadní příčina toho, že u nás téměř nic efektivně nefunguje. Politici a jejich strany pohrdají občany, vytvářejí "elity" a volební systém následně vyzdvihuje ty nejhorší z nás. Toto vše pramení v systému.

A dlužníci? Správný názor je jen jeden. Dluhy se mají platit a ne odpouštět. Je třeba oprášit zákon o dlužnících ze starého Rakouska. Každý, kdo dluží komukoliv peníze po lhůtě splatnosti bude potrestán vězením na tak dlouhou dobu, až dluh splatí. Mám za to, že pokud by něco takového u nás platilo, za půl roku by zde bylo jen pár dlužníků ve vězení. A dobře jim tak. Dostali se tam vlastním přičiněním.


Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Václav Klaus starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Deset dní a Slavia mohla zmizet. Miliardář Šimáně exkluzivně vypráví

Miliardář Jiří Šimáně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Šimáně, jeden z nejbohatších Čechů, koupil před pěti lety zadluženou Slavii. Klub nad propastí. Ta stejná Slavia,...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...