Diskuse k článku: KOMENTÁŘ: Profesor Jičínský slaví devadesátiny. Za práci pro Chartu 77 byl trestně stíhaný, po revoluci přispěl k demokratizaci státu

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 26.2. 2019 18:49
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
T. Halik 26.2.2019 18:49

Kundera: "Nezradí nikdy komunisté, aby si život zachránili. Nezradí ty, pro které žili. Vždyť bez nich život zachráněný by se jim pod rukama změnil jen v živoření, prázdné mření vřečiště, v kterém řeky není."

Kohout: "Náš soudruh Gottwald – inženýr, slunečnou bránu otevírá, za níž se rodí světlý mír, mír, který nikdy neumírá. Slunečnou bránu otevírák míru, jenž nikdy neumírá! Uprostřed rozkvetlého máje do dalekého pomezí nad starým Hradem vlajka vlaje se slovy: „Pravda vítězí!“ Slova se slavně naplnila: dělnická pravda zvítězila! K slavné budoucnosti naše země vstává. Gottwaldově straně sláva! Sláva! Sláva!

T. Halik 26.2.2019 18:47

malá analogie tentokrát bez ironie

"Na prahu dospělosti zažil začátek války .....V tehdejším období jako mnoho jiných spojil své působení s jednotkami SS ....."

A. Stiess 26.2.2019 12:20

Kotal ... Vy jste neználek ... žádný borec - ale super bolševik nejvyššího (ústavního) stupně.

Jičínský je spoluautorem "socialistické ústavy" z roku 1960 ... hlavní myšlenka: Socialismus u nás zvítězil. V této ústavě byla POPRVÉ zakotvena vedoucí úloha KSČ, ani Gottwald si nedovolil takto zásadně porušit parlamentarismus a lidovou demokracii. Jičínský zavedl, že veškerá "lidská práva" musí být v souladu se zájmy pracujícího lidu. Jičínský zavedl trestné činy "proti socialistickému soužití".

Je smutné, že pisálek, který si říká ústavní právník, toto zamlčuje. Dokud si budeme lhát o vlastní historii, tak jsem furt v prd*li.

J. Kotala 26.2.2019 10:27

Borec. Bojoval s Havlem proti husákovi.

J. Zima 26.2.2019 7:53

Tak jako neexistuje bývalý černoch neexistuje bývalý komunista. Článek cudně zamlčuje, že Jičínský byl v letech 1954 až 1964 docentem na nechvalně známé Vysoké škole politické v Praze, nazývané posměšně Vokovická Sorbonna. Ještě v roce 1965 jako pravověrný komunista označoval prvorepublikové sociální demokraty jako reformisty s mozky ztuhlými parlamentním kretenismem.

Jinak po roce 1989 to byl právě on spolu s dalším bolševikem Rychetským, kdo prosadili plnou právní kontinuitu s komunistickým režimem. To mělo za následek, že postižení bolševismem museli své újmy dokazovat, estébáci byli bráni jako důvěryhodní svědci a vedlo to ke skandálním tzv. zbytkovým trestům pro odsouzené bolševickou justicí.

M. Frank 26.2.2019 7:27

Nemyslím si, že tento komunista přišel s čímkoliv pozitivním pro tento stát. Pracoval pro komunistické vrahy v padesátých letech, aby následně prozřel v letech sedmdesátých, což mu vydrželo do roku 1990, aby se spojil se soft-komunisty polistopadovými a zprznil novou ústavu. Celý zbytek života pak zase spolupracoval s darebáky Zemanem, Špidlou, Paroubkem a Sobotkou. Má štěstí, že není věřící, skončil by v pekle.

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Václav Klaus starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Marcela Ziembová, matka Davida Pastrňáka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...