Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 17 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Právo a justice

Právnický ples má tradici v 19. století. Výtěžek z příštího ročníku zvelebí pražskou fakultu

Právnický ples v roce 2018. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Právnický ples v roce 2018. | foto: Ivo Barabas Photography

PRAHA Ani v aktuální společenské sezóně nebude v soupisce nejvýznamnějších akcí chybět Právnický ples, který pořádá Všehrd – nejstarší studentský právnický spolek. Výtěžek z prodeje vstupenek na již tradiční akci, která proběhne 23. února v pražském Obecním domě, bude letos věnován na rozvoj interiéru budovy Právnické fakulty univerzity Karlovy. První vlna prodeje vstupenek byla zahájena 10. prosince.

Ples je plně v rukou spolku Všehrd již pátým rokem. Tradice akce se však váže až k roku 1870, kdy ples poprvé uspořádal Spolek československých právníků. „Tradice byla sice několikrát přerušena, nikdy však zcela nezanikla. Všehrd opět pořádá Právnické plesy od roku 1990, kdy bylo obnoveno právo svobodně se sdružovat. Krátce pořadatelství převzala Právnická fakulta, ale v roce 2015 se pořádní plesu plně vrátilo pod Všehrd,“ uvedl Adam Zvonař, předseda plesového výboru. Na organizaci akce se podílí desítky lidí z řad Všehrdu. „Kouzlo spolku je právě v tom, že naučí lidi být týmovým hráčem,“ pochvaloval si Zvonař.

Ples má poslední roky benefiční rozměr. Výtěžek byl v minulosti věnován třeba na rekonstrukci legendárního výtahu paternoster v budově fakulty, jež byl řadu let mimo provoz. Všehrd na opravu zařízení přispěl téměř 200 tisíci korunami. Peníze z letošního plesu budou věnovány na další rozvoj interiéru budovy, jež má určit chystaná architektonická soutěž.

Podpora vedení fakulty

Partnerem plesu je Právnická fakulta, bez které by tradiční akce nevznikla. „Právě pan děkan profesor Kuklík je pro nás velkou oporou a vlastně jeden z našeho týmu, za to mu patří velké poděkování. Stejně tak profesorce Štangové a profesorovi Gerlochovi, kteří nám dodnes pomáhají s nápady a získávání nových partnerů, neboť oni řadu let tyto plesy pořádali, “ uvedl Zvonař.

Lístky na sezení je možné zakoupit webu události. Místa na stání budou v prodeji od 15. ledna v budově pražské Právnické fakulty. Hosté se mohou mimo jiné těšit na Západočeský symfonický orchestr z Mariánských lázních, nejstarší symfonický orchestr v českých zemích.

Kateřina Kolářová

Autor

Kateřina KolářováKaterina.Kolarova@lidovky.czČlánky
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!