Pátek 22. ledna 2021svátek má Slavomír 0 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Právo a justice

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže potvrdil správnost postupu dopravního podniku k Nádraží Holešovice

Stanice linky metra C - Nádraží Holešovice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stanice linky metra C - Nádraží Holešovice. | foto: ČTK

Praha Postup pražského dopravního podniku (DPP) při přípravě dohody o společném podniku k revitalizaci stanice metra C Nádraží Holešovice a jejího okolí nebyl v rozporu se zákonem o zadávání veřejných zakázkách.

Podnik o tom informoval v úterní tiskové zprávě s odkazem na rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). DPP se ohledně podniku dohodl s firmou Nové Holešovice Development ovládanou skupinou Karlín Group, přezkoumání požadovala firma CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka.

Dohoda o společném podniku počítá s tím, že Nové Holešovice Development spolu s DPP založí společný podnik, který bude mít na starosti rekonstrukci stanice i stavbu kanceláří a bytů v okolí. Karlín Group v oblasti vlastní pozemky, stejně jako DPP a hlavní město, podle podniku je tak logické partnerství právě s touto firmou.

CPI, která má o pozemky DPP zájem, nicméně trvala na tom, že se měla vypsat veřejná soutěž. Proto se firma obrátila mimo jiné i na ÚOHS. Úřad pondělním rozhodnutí zamítl jak námitku CPI, že DPP nepostupoval v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek, tak druhou námitku o nepřezkoumatelnosti. Proti rozhodnutí je možné do 15 dnů od doručení možné podat rozklad.

„Jsme rádi, že správnost našeho postupu při zakládání společného podniku potvrdil nově i ÚOHS, stejně jako předchozí právní a ekonomické analýzy, které jsme si nechali vypracovat,“ uvedl generální ředitel DPP Petr Witowski. Dodal, že dosažená dohoda je nejefektivnějším řešením.

Postup DPP v minulých měsících kritizovaly Spojené síly pro Prahu (TOP 09 a STAN) a opoziční strany v pražském zastupitelstvu. Podnik v té souvislosti nechal vypracovat dvě dodatečné právní analýzy, které podle zástupců vedení firmy potvrdily správnost postupu. Witowski v minulosti uvedl, že obdobný model spolupráce by se měl v budoucnu využít i při rozvoji dalších stanic metra, protože vedení podniku jej považuje za nejlepší způsob zhodnocení majetku, který je běžný i v zahraničí.

Kdo staví vilu na Babě? Muž s vazbami na sponzory Zemanovy kampaně

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nová prosklená vila na vrchu Baba v Praze budí zájem místních i turistů. Dům patří firmě Luboše Paška, který je...

Ano, Češi byli nejlepší! říká zámořský expert o časech, kdy i Kanada žárlila

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Omlouvá se při vzpomínce na nezdar Pavla Patery v Dallasu. Zápasy proti Buffalu s Dominikem Haškem v brance přirovnává...

TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!