Čtvrtek 22. dubna 2021svátek má Evženie 3 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Pražskou integrovanou dopravu od 1. března zásadní změny nečekají, dojde k omezení části příměstských vlaků

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto:  Dan Materna, MAFRA

Praha V pražské integrované dopravě (PID) se od 1. března zatím neočekávají žádné zásadní změny. Jezdit přestanou školní autobusy. Na dotaz ČTK to v neděli uvedl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Omezený bude provoz některých příměstských vlaků.

Cestující musí mít v MHD i na zastávkách zakryté dýchací cesty a prodloužené již byly intervaly. V rámci PID již v neděli nungují linky v hlavním městě a Středočeském kraji. Provoz PID vyjde ročně okolo 20 miliard korun.

„Veškerá opatření koordinujeme podle doporučení hygienické stanice. Nic zásadního se od zítra (pondělí 1. března) nechystá. Uvidíme, jak se bude vyvíjet poptávka cestujících,“ uvedl Scheinherr.

Lidé v jednom z nočních tramvajových spojů-
Muž s rouškou v jedné z nočních tramvají.

Od pondělí budou zrušeny školní spoje na území hlavního města. Ve Středočeském kraji mají přestat jezdit od 7. března. Od pondělí pak bude ve špičkách prodloužený interval na příměstské vlakové lince S49, a to ze současných 30 na 60 minut.

Veřejná doprava v hlavním městě nyní jezdí podle omezených jízdních řádů a v souvislosti s vládním zákazem vycházení po 21:00 postupně končí denní provoz již po 22:00. Cestující musí mít v MHD i na zastávkách zakrytý nos a ústa, zrušené je nastupování prvními dveřmi a zrušený byl prodej jízdenek u řidiče.

PID sdružuje pražskou městskou dopravu i příměstské autobusové a vlakové linky. Hlavní město letos vydá na fungování PID proti loňsku o miliardu korun více, celkem 17,6 miliardy korun. Nejvíc peněz dostane na kompenzacích dopravní podnik (DPP), a to přes 15 miliard korun.

Mlynáři byli sexuální predátoři raného novověku, vypráví historik Čechura

Jaroslav Čechura je přední znalec mikrohistorie, jež se zabývá životy a vztahy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak krutí byli soudci, drábové a panstvo? Co si sedlák mohl dovolit, a za co dostal oprátku? Proč bylo právo v praxi...

Kritika naší práce je zcela neoprávněná, neetické to není, říká headhunterka

Markéta Šveda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Hledá nejvhodnější kandidáty pro vrcholové pozice. Manažery, specialisty, odborníky. „Sama jsem byla kdysi lovená, ale...

Mohl bych napsat knihu. Droppova zpověď o penězích, kritice, covidu i Boratovi

Lukáš Droppa má čtyři reprezentační starty | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Fotbalem si vydělával v sedmi zemích. Zažil čekání na výplatu v Rusku, blahobyt v Turecku i kritiku v Česku. Třeba...