PŘEHLEDNĚ: Pokutu nově zaplatí host i hospodský. Co se musí od listopadu dodržovat v restauracích

Premium

ilustrační snímek | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Od listopadu se už hosté, kteří obsluze neukážou doklad o bezinfekčnosti, v restauraci nenajedí. Kromě toho, že nově budou muset všechny hosty kontrolovat hospodští, zintenzivní podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) také namátkové návštěvy kontrolních orgánů.

Přísnější pravidla se dotknou zejména lidí, kteří se musí testovat, tedy těch, kdo nemají očkování ani neprodělali v nedávné době covid. Co se tedy od přespříštího pondělí změní? Přinášíme odpovědi na nejčastější otázky.

Vyzkoušejte siPremium za polovinu

S reklamou Bez reklam

Měsíční

49
99 Kč
Předplatit
Ušetříte 50 Kč

Roční

690
989 Kč
Předplatit
Ušetříte 30 %
 
• Pro všechny 1 000 Kč na dovolenou
• Hrajete o 10 000 Kč na dovolenou

Dvouleté

1 889
Předplatit
Nejvýhodnější
Ušetříte 20 %
• Pro všechny 1 000 Kč na dovolenou
• Hrajete o 10 000 Kč na dovolenou

Měsíční

199

Roční

1 990
Předplatit
Ušetříte 398 Kč oproti
měsíčnímu předplatnému
• Pro všechny 1 000 Kč na dovolenou
• Hrajete o 10 000 Kč na dovolenou

Dvouleté

3 690
Předplatit
Ušetříte 1 086 Kč oproti
měsíčnímu předplatnému
• Pro všechny 1 000 Kč na dovolenou
• Hrajete o 10 000 Kč na dovolenou

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se
Vstoupit do diskuse (12 příspěvků)
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.