Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pohledem kreativce: Schwarzenberg skvěle maskuje svůj problém, nemluví

Média

  8:30
Glosátor světa reklamy a marketingu Marek Prchal pro server Lidovky.cz zhodnotil další ze série oficiálních spotů prezidentských kandidátů.

Tým Karla Schwarzenberga představil celkem tři minutové klipy a jeden půlminutový příspěvek foto: YouTube

Nejčerstvější přírůstek od Schwarzenbergova týmu, který představil celkem tři oficiální minutové klipy a jeden půlminutový klip, vysílá povinně Česká televize. "Jaký by měl být náš prezident," ptá se na počátku televizního předvolebního spotu Karla Schwarzenberga scénárista a herec Zdeněk Svěrák. A další významné osobnosti v klipu, kde se po jejich boku objevují i běžní podporovatelé Karla Schwarzenberga, odpovídají.

Lépe by fungovala hovorová čeština

Marek Prchal

Tým Karla Schwarzenberga pojal volební spoty, skoro by se chtělo říci, geniálně. Především skvěle maskuje hlavní problém kandidáta - často mu není rozumět. Tedy nemluví. Kandidáta nestylizoval tak jako ostatní filmaři do pozice státníka. Místo něj nechal mluvit jeho podporovatele - z řad celebrit i obyčejných lidí, i když nikdo z těch lidí není obyčejný a ve svém okruhu funguje každý z nich jako, jak říkám, mikrocelebrita.

I když, s malou připomínkou: Jak relevantní je třeba názor Marie Rottrové? Čeho je arbitrem? Maximálně dobré písničky. Ale tím, že je zapuštěná mezi ostatní podporovatele, nás to ani netrkne.

Jediné, co mi vadí, je špatný zvuk v místnosti, kde se natáčelo. Zvuk hlasu se láme a není moc příjemný. Lidé jsou ale autentičtí, i když lépe než spisovný jazyk by fungovala hovorová čeština. Směska je to skvěle namíchaná a v každém ze čtyř spotů malinko jiná. Je to skvělý milník kampaně. Tím spíš, že spoty ostatních kandidátů máme už zažité. Načasováním se povedlo odsunout všechny ostatní kandidáty do jedné méně zajímavé skupiny sobě podobných. A Petrovi Čtvrtníčkovi i Bolkovi Polívkovi se povedlo dát hlášku. Což už tu dlouho nebylo.

Další soudy Marka Prchala:

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Mohlo by vás zajímat