Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Při nákupu auta v bazaru buďte opatrní, úvěr se může prodražit

  17:55
PRAHA - Sdružení Spotřebitel.net varuje před úvěrovými smlouvami v některých autobazarech, které mohou obsahovat pro spotřebitele nevýhodné podmínky. Lidé, kteří podepíší takovou smlouvu, mají podle sdružení právo od ní ve lhůtě 14 dnů bez udání důvodu odstoupit.

Riziko, že při koupi ojetiny narazíte na kradený automobil, je překvapivě vysoké. foto: Lidové noviny

Vedení sdružení Spotřebitel.net sdělilo, že na nevýhodné podmínky si stěžovalo několik klientů, podle kterých si některé autobazary účtují například několikatisícové poplatky za zprostředkování úvěru na nákup ojetého automobilu bez toho, aniž by na to spotřebitele ústně upozornily.

"Proto by se každý měl zejména zaměřit na údaj RPSN (roční procentní sazba nákladů) a pokud se mu bude toto číslo zdát poměrně vysoké, tak by měl velmi zvážit, zda si úvěr nesjedná jinde," upozornilo sdružení.

Čtěte také

Prodavači v autobazarech podle zkušeností sdružení Spotřebitel.net často využívají například toho, že spotřebitelé podepisují více protokolů a spíše se soustředí na podmínky koupě automobilu a ne na úvěrovou smlouvu, kterou berou jako podružnou záležitost.

"Pokud spotřebitel po uzavření smlouvy zjistí, že smlouva je pro něj nevýhodná, tak má právo od takové smlouvy ve lhůtě 14 dnů odstoupit bez udání důvodu," uvedlo sdružení Spotřebitel.net.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat