Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Princezna Diana 'ožila' na obálce Newsweeku

Ekonomika

  12:21
LONDÝN - Přestože zahynula před 14 lety při autonehodě v Paříži, na obálce amerického týdeníku Newsweek se princezna Diana vrátila mezi živé. Počítačově upravená fotografie ji ukazuje, jak by zřejmě dnes žila a vypadala, kdyby mohla v pátek oslavit své nedožité padesáté narozeniny.

Princezna Diana 'ožila' na obálce Newsweeku foto: ČTK/AP

Ale obrázek i smyšlený příběh, v němž se spekuluje, že Diana by se ještě dvakrát vdala, používala botox a trochu žárlila na svou snachu Catherine, vyvolaly převážně odpor a znechucení. Fabulace navíc spatřilo světla světa právě nyní, kdy princ William a jeho manželka přijíždějí na oficiální návštěvu do Severní Ameriky.

"Šokující, brilantní anebo prostě laciný?" táže se list The Los Angeles Times. Zpravodajský blog Mediaite.com článek označuje za "v mnoha ohledech neuctivý a nezdvořilý", zatímco internetový deník The Atlantic Wire přichází s titulkem: Jak hrůzostrašný je duch princezny Diany?

princezna Diana

Šéfredaktorka Newsweeku Tina Brownová, Britka, která v roce 2007 napsala o bývalé princezně upovídanou biografii, si představuje, že kdyby Diana nezemřela v roce 1997 při automobilové nehodě v Paříži, přestěhovala by se do New Yorku.

Nadále by skvěle vypadala, zůstala by v přátelské vztahu se svým exmanželem princem Charlesem, ale i jeho novou ženou a svou neporazitelnou sokyní Camillou a na Twitteru by měla deset milionů "přátel".

Za hranicí vkusu

Byla to právě digitálně upravená fotografie na titulní straně, která ukazuje Dianu stále štíhlou a chic, i když trochu poznamenanou vráskami, jak s úsměvem kráčí vedle snachy Catherine, jež vyvolala největší pobouření.

"To už je za hranicí vkusu," komentuje to jeden z čtenářů na internetové stránce The New York Magazine. "Fuj, je to něco tak nechutného, nechte ubohou ženu odpočívat v pokoji, kdybych já patřila k rodině, cítila bych se tím uražena i bych byla moc naštvaná," napsala jedna čtenářka v rubrice dopisů Newsweeku. Další napsali, že ruší své předplatné víkendového magazínu.

Princ William s manželkou Kate

Vývody Brownové ohledně vztahů Diany s manželkou jejího prvorozeného syna vzbudily také velké pobouření. "Narůstající obdiv veřejnosti vůči Kate by přinesl Dianě některé choulostivé chvíle. Radost z Kate by určitě měla, ale musela by si zvyknout na to, že v záři reflektorů by už nestála sama," napsala Brownová.

Spekuluje také o tom, že by se Diana stala hrází snobství královské rodiny kvůli nearistokratickému původu Middletonových. A Carole Middletonová, dynamická matka Catherine, by se prý stala její novou nejlepší přítelkyní.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!