Sobota 23. října 2021, svátek má Teodor, Theodor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Příští Land Rover Defender vyrobí Indové

Ekonomika

  7:00
Britská ikona se stěhuje do Asie. Kvůli úspoře nákladů bude Land Rover svůj Defender do Evropy dovážet, největší trh totiž na auto čeká na východě.

Land Rover foto: Autoweb.cz

Globalizace je na postupu, Evropa přijde o svůj nejslavnější off-road. Land Rover Defender příští generace by se měl nejlépe prodávat v Asii, a tak se tam bude také vyrábět. Do Evropy si ho budeme nechávat vozit. V případě silnějšího zájmu chce Land Rover na starém kontinentu pouze montovat auta z dílů dovezených z Indie.

Plány automobilky rozkryl sám Ratan Tata, šéf skupiny Tata, která Land Rover vlastní. Cílem indického výrobce je snížit cenu Defenderu na minimum i za cenu jistých kompromisů v kvalitě. Evropané si bohužel užijí spíš těch kompromisů, dovézt sem auta z Indie nebude laciné, byť by byla rozebraná.

Udržet ceny na uzdě pomůže další plán Tata Motors. Výrobce postaví dve totožné motorárny, jednu ve Wolverhamptonu a druhou v indickém městě Pune, které budou schopné vyrábět ty samé jednotky včetně těch pro příští Defender. Pohonná ústrojí evropských verzí by se proto měla vyrábět v Británii.

Zybtek auta dostane na starost linka Tata Motors v Pune, kde se už dnes vyrábí crossover Tata Aria. Jeho příští generace zřejmě bude blízkou příbuznou Defenderu, přinejmenším pod panely karoserie. Shodné by mohly být třeba nápravy. Co se platformy týče, zatím stále nemáme přesné informace. Land Rover nový Defender teprve koncipuje, vývoj se naplno rozběhne letos. Nejpravděpodobněji však vypadá nasazení odlehčené architektury modelů Discovery a Range Rover Sport.

Autoři:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat