Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prodej luxusních aut Porsche již překonal loňský celoroční rekord

Ekonomika

  6:32
STUTTGART - Německý výrobce luxusních automobilů Porsche v období od ledna do listopadu zvýšil prodej meziročně o 15 procent na 169.205 vozů. S předstihem tak překonal loňský celoroční rekord. Oznámila to firma, která je součástí německého automobilového koncernu Volkswagen.

Lidé si prohlížejí zbrusu nové Porsche 918 Spider. foto: Reuters

V samotném listopadu prodej meziročně stoupl o více než čtvrtinu na 17.743 vozů. „Letošní silný listopad je důkazem, že naše strategie funguje mimořádně dobře,“ uvedl šéf prodeje a marketingu Bernhard Maier. „Potvrzuje i naše odhodlání využít každé příležitosti na světovém trhu,“ dodal. Loni automobilka prodala 162.145 vozů.

Volkswagen vlastní rovněž luxusní značku Audi. Ta již v úterý oznámila, že v období od ledna do listopadu zvýšila prodej o desetinu na více než 1,59 milionu vozů. Stejně jako Porsche již tedy překonala loňský celoroční prodej, který činil téměř 1,58 milionu vozů.

Volkswagen, jehož součástí je i mladoboleslavská Škoda Auto, je z hlediska prodeje největší automobilkou v Evropě. Nejpozději do roku 2018 se hodlá stát největší automobilkou na světě.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat