Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prodej vozů Audi v květnu vzrostl, navzdory poklesu v Evropě

Ekonomika

  7:00
BERLÍN - Německý výrobce luxusních automobilů Audi v květnu meziročně zvýšil prodej o 6,4 procenta. Pomohl mu růst v Asii a ve Spojených státech. Naopak v Evropě, kde se mnoho zemí potýká s důsledky dluhové krize, prodej aut klesl. Celkem automobilka v květnu prodala kolem 137.200 vozů.

Audi A3 foto: Reuters

V Číně v květnu prodej vozů Audi vzrostl o 16 procent. Ve Spojených státech byl tento údaj o procento nižší.

Od začátku roku automobilka prodala zhruba 640.200 vozů, což je v meziročním srovnání nárůst o 6,7 procenta. V Evropě nicméně prodej o 3,4 procenta klesl.

Těžký boj s Mercedesem i BMW

Pokud jde o jednotlivé evropské země, ve Francii dosáhl pokles prodeje skoro čtyřnásobku evropského průměru. V Německu, které je pro značku druhým nejdůležitějším trhem po Číně, klesl prodej o skoro osm procent na 105.830 vozů.

Audi chce být do roku 2020 jedničkou na světovém trhu s luxusními vozy. Boj o vedoucí pozici však nebude jednoduchý, protože jedničkou se do roku 2020 hodlá stát i německý rival Daimler. Ten vyrábí luxusní vozy značky Mercedes-Benz. Vedoucí pozici na trhu si navíc chce udržet současný lídr, kterým je německá automobilka BMW.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.