• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Někdejší vilu uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích...

Někdejší vilu uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích u Prahy zasáhl v noci na 20. srpna 2019 rozsáhlý požár, plameny zničily téměř celou střechu. | foto: Michaela Říhová, ČTK

Premium

Kdo koupil ‚prokletou‘ Krejčířovu vilu, se neví. Dům, v němž kdysi plaval žralok, dostane velmi lacino

Ekonomika
  •   20:32
Nekonečný příběh exekuční dražby kdysi honosného sídla uprchlého podnikatele má vítěze. Pokud ovšem zájemce zaplatí slíbených 21,38 milionu korun.

Krejčíř potichu získal zpět české občanství. Otevřel si tak cestu k návratu z Jižní Afriky

Po pěti letech a na osmý pokus skončila v úterý zřejmě nejsledovanější dražba nemovitosti v Česku. Akváriem se žralokem kdysi proslavená, roky chátrající a požárem poničená vila uprchlého a za rozsáhlé podvody odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře zřejmě získá po opakované aukci nového majitele.

V exekuci zabavenou nemovitost v Černošicích u Prahy, draženou s vyvolávací cenou 21,1 milionu korun, získal zatím neznámý zájemce za 21,38 milionu. Jde o částku, kterou realitní makléři i přes bídný stav objektu označují za směšně nízkou. Odpovídající spíš jen ceně samotného pozemku o výměře kolem 2000 metrů čtverečních. Například pozemky o poloviční ploše se v Černošicích nabízejí za cenu kolem 11 milionů korun.

Aktuálně vydražená cena je zlomkem hodnoty kdysi honosného sídla, jež si Krejčíř pořídil roku 1998 a nechal draze přestavět. Pořizovací náklady údajně dosáhly 400 milionů korun. V roce 2005 při policejním zátahu přímo z této vily uprchl a od té doby celý objekt chátrá. Po požáru v roce 2019 činila odhadní cena už pouhých 42 milionů.

Poloviční, přes 21 milionů korun, byla vyvolávací cena i při loňské dražbě. Tehdy ale žádného zájemce nepřilákala. Až nyní.

Bydlení s cejchem zločinu?

Podle realitního makléře pražské RE/MAX City Radka Šmída nízká cena odpovídá tomu, že pro zdevastovaný betonový „bunkr“ a celou Krejčířovu vilu s její historií se bude jen těžko hledat využití. 

Autor: Miroslav Petr Lidové noviny