Sobota 28. ledna 2023, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Provozovatelé kempů v Praze doufají v další dobrou letní sezonu. Chystají řadu novinek

Ekonomika

  12:08
PRAHA - Po loňském úspěšném létu čekají provozovatelé kempů v Praze podobně dobrou sezonu. Pro návštěvníky přichystali řadu novinek. Novinky chystají i provozovatelé půjčoven lodiček a šlapadel, například na Slovanském ostrově se svezou také handicapovaní.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) foto: Lidovky.cz

„Sezonu jsme zahájili již 1. dubna. Koupili jsme nové šlapadlo, kam mohou i handicapovaní. Šlapadlo je až pro čtyři vozíčkáře. Pro vozíčkáře je mnohem snazší nástup na plavidlo,“ řekl provozovatel lodiček na Slovanském ostrově David Mahler. Cenu společnost nezvedla a je nadále 200 korun.

České kempy chtějí další dobrou sezonu, investují do oprav a novinek

Kemp v Praze Klánovicích před letní sezonou kompletně zrekonstruoval bazény. „Loňská kempová sezona byla velice úspěšná. Pokud se jí tedy vyrovnáme budeme spokojeni. Již po několik let máme národnostní rozložení velice podobné a tak neočekáváme nárůst či pokles jedné z národností,“ dodal majitel Boris Kučera. 

Jiří Staněk z Camping & pension Drusus v Třebonicích nečeká proti výtečnému loňsku nárůst. „Budu rád když se návštěvnost nezmenší,“ dodal. Současné hezké počasí se podle něj zatím nijak do vyšší návštěvnosti nepromítá.

Loni do českých kempů přijelo 1,2 milionu návštěvníků

Loni fungovalo v Praze 20 kempů. Zatímco před lety se klienti kempů spokojili s koupáním v rybníku a posezením u ohně, dnes jim to nestačí a vyhledávají další vyžití a sportovní aktivity, neobejdou se ani bez wi-fi. „Kempy jsou proto nuceny zlepšovat své služby a předhánějí se v atrakcích, které na sezonu připraví. Kvalitní beachvolejbalové hřiště je už standard, v nabídce kempů jsou však třeba i lezecké stěny, lanové parky nebo nabídka čtyřkolek,“ uvedl Aleš Hanzl z portálu dokempu.cz.

Do českých kempů loni přijelo rekordní množství návštěvníků - celkem 1,2 milion, vyplývá z dat Českého statistického úřadu. Turistů v kempech přibývá už šest let v řadě.

Autor:

Mohlo by vás zajímat