Pátek 23. dubna 2021svátek má Vojtěch 11 °C polojasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Na sjezdovce Čeřínek budou tahat lyžaře skútrem. Zájemci se musí předem zaregistrovat

Sjezdovka Čeřínek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sjezdovka Čeřínek. | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Jihlava Provozovatelé sjezdovky Čeřínek u Jihlavy na facebooku oznámili, že od pátečního odpoledne budou na kopec vozit lyžaře na lanech za skútry. Sjezdovka bude pro veřejnost zavřená a dostanou se tam jenom ti, kteří se zaregistrují do rezervačního systému. Hodinové jízdné bude okolo 500 korun na osobu.

Lyžařské vleky a lanovky v Česku budou dál stát, protože vláda rozhodla o prodloužení současných protiepidemických opatření do 22. ledna.

„Spustit vleky nemůžeme, protože by nám to znesnadnilo případné podání žaloby nebo připojení se k hromadné, přesto se na Čeřínku lyžovat bude, byť jen ve velmi omezené formě,“ sdělili provozovatelé. 

Uvedli také, že od zákazníků budou vyžadovat dodržování protiepidemických opatření a nastavených pravidel. Zároveň upozornili, že pro tento způsob dopravy je potřeba mít dostatečnou fyzičku a alespoň průměrné lyžařské dovednosti.

Sjezdovka Čeřínek.
Sjezdovka Čeřínek.

Jak řekl Vladimír Cháb ze skiareálu, v tomto režimu by mělo být na sjezdovce včetně obsluhy v jednu chvíli 20 lidí, podstatně méně než doposud. „Po vánočních svátcích, kdy se to zavřelo, se tam permanentně pohybovaly stovky lidí,“ řekl.

„Velmi se omlouváme všem, kterým náš plán nevyhovuje. Jistě však chápete, že jsme se do této situace nedostali vlastním přičiněním,“ sdělili dále provozovatelé sjezdovky na facebooku. O provoz sjezdovky Čeřínek se starají druhou zimu. Uvedli, že jestli se nepokusí požádat lyžařskou veřejnost o podporu touto nebo podobnou formou, vzkříšení skiareálu Čeřínek bude brzy minulostí.

Koncem minulého roku správci Čeřínku uváděli, že zvažují spustit vlek i v nouzovém stavu, protože nedostali odpověď na to, zda jim stát nahradí vzniklé ztráty. Na Nový rok na facebooku uvedli, že se rozhodli vyčkat, jak se k záležitosti postaví na dalším jednání vláda.

Skiareály v Česku mohly při dodržení stanovených podmínek v této zimě fungovat od 18. prosince, rozhodnutím vlády jsou znovu zavřené od 27. prosince. Provozovatelé jiných sjezdovek na Vysočině, uvedli, že o podobném postupu jako Čeřínek neuvažují.

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

Vadí mi, když u nás Slováci nemluví česky, říká hlasová poradkyně

Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude pohoršovat. Je dost zralá a dost zaměstnaná...

Cestu do Egypta nedoporučuji. Covid tu prodělat nechcete, říká velvyslanec

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V turistických letoviscích jsou nemocnice pro pacienty s covidem-19. Je však třeba mít dobré pojištění v případě...