Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prožijte den v kůži novináře. Na festivalu Všemi směry

Ekonomika

  10:36
Pokud vás zajímá, jak vypadá novinářská profese, vydejte se na festival nezávislé publicistiky s názvem Všemi směry. Den v mediálním kolotoči se uskuteční ve čtvrtek 7. dubna od 10.00 v pražském klubu Rock Café. Akci připravují studenti Vyšší odborné školy publicistky už po sedmé a i letos se jim podařilo zajistit řadu osobností z českého mediálního prostředí.
Noviny - ilustrační foto

Noviny - ilustrační foto foto: Shutterstock

Festival Všemi směry přináší veřejnosti každoročně jiné téma. V letošním roce návštěvníci prožijí "den v kůži novináře" a pod vedením profesionálů si přímo vyzkouší i jednotlivé činnosti z praxe.

"V tuto chvíli vrcholí poslední přípravy tematických panelových diskuzí, které jsou opět spolu s praktickými workshopy stěžejní částí festivalového programu," říká Vojtěch Marek, manažer festivalu Všemi směry 2011. "Rozhodně bychom rádi navázali na tradici předchozích festivalů, kdy se veřejnosti podařilo představit atraktivní hosty," dodává.

To se tvůrcům daří i letos. Účast přislíbila řada zvučných jmen, například populární český spisovatel Michal Viewegh, šéfredaktor Lidových novin Dalibor Balšínek, investigativní redaktor týdeníku Respekt Jaroslav Spurný, šéfredaktor časopisu Spy Pavel Novotný nebo reportér televize Nova Martin Vencl.

Šéfredaktor polského deníku Gazeta Wyborcza Adam Michnik (vpravo) na návštěvě Lidových novin. Vlevo je výkonný ředitel LN Dalibor Balšínek

Mezi dalšími na festivalu vystoupí i mediální poradce Jan Kubáček či dokumentaristka Linda Jablonská.

Kromě panelových diskuzí se návštěvníci mohou těšit také na promítání filmu z festivalu Jeden svět Anna v přední linii o zavražděné ruské novinářce nebo na workshopy, na kterých si vyzkoušejí např. komentování sportovního zápasu či si "potrápí" hlasivky pod vedením profesionální hlasové poradkyně.

Součástí programu jsou také tematická divadelní představení skupiny HarOLD a IMPROvariace a v samotném závěru i koncert česko-britské kapely The Roads.

Aktuální verze programu, který začíná již v 10:00, a veškeré další informace se nacházejí na oficiálním webu www.vsemismery.cz. Vstupenky budou k dispozici v předprodeji a na místě za cenu 100 Kč.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Mohlo by vás zajímat