Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

První souboj seriálů: povinné vítězství

Média

  12:00
V prvním kole Souboje seriálů České televize příznivci receptů z tradiční české televizní kuchařky podle očekávání přehlasovali recesisty. Babička na inzerát porazila Sedmeráka.

Alena Vránová v pilotním dílu seriálu Babička na inzerát

Marek Taclík s jedním parohem dost možná zůstane nejvýraznějším symbolem celého projektu Souboj seriálů – upoutávky s ním opravdu nemohl nikdo jen tak přehlédnout. Bohužel jeden legrační nápad, jakkoli vyčnívající, ještě celý seriál neutáhne. A jak se ukázalo, dokonce ani ne celý jeden díl.

SOUBOJ SERIÁLŮ:

Vyberte nejlepší seriál všech dob!

Hlasovat můžete od soboty 5. listopadu 2011 ZDE

Pro recesisticky naladěnou část diváků mohlo být chvíli docela zábavné prožívat s hlavním hrdinou absurditu jeho situace. Sedmerákův vynucený "coming out" v zaměstnání byl zřejmě vrcholem toho, čeho šlo se skromným materiálem dosáhnout. Ve chvíli, kdy se tvůrci museli ze základní situace pustit někam dál, a zároveň se pokusili o zásah širšího publika, sklouzli k těm nejzoufalejším klišé podtrhnutým mizernými hereckými výkony ve vedlejších rolích.

Bude se Babička točit?

Postupující Babička na inzerát musela na diváky působit mnohem profesionálněji a na rozdíl od svého konkurenta také plně zapadla do kategorie “rodinný seriál”, v níž se soutěžilo. Nabídla vesměs to, co Češi od současného seriálu očekávají – svého druhu humor, sondu do rodinných vztahů, emoce i trochu té erotiky. A jakkoli se v publiku (snadno) mohli najít i tací, kdo by leccos z výsledného mixu opravdu nemuseli, při nutnosti volby se Babička na inzerát musela jevit jako perspektivnější.

Roztomilý rošťák, ten nesmí v rodinném seriálu chybět.

Není totiž pochyb o tom, že v případě celkového vítězství z Babičky může celý seriál skutečně vzniknout, bude jaksi držet pohromadě a něco odvypráví. Ovšem zda je nutné, aby Česká televize takový seriál opravdu natočila, je otázka, na niž budou hlasující diváci teprve odpovídat.

Ve velkém finále se Babička na inzerát 3. prosince utká se dvěma dalšími kandidáty vzešlými ze semifinálových dvojic. I po první zkušenosti by se dalo říct, že není těžké uhodnout, se kterými. Ale překvapení není nikdy vyloučeno.

Autor:

Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR
Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR

Víte, že atopický ekzém je nejčastější kožní onemocnění u dětí? Tímto onemocněním kůže trpí 15 – 20 % dětí a nejčastěji se objevuje u miminek nebo...

Mohlo by vás zajímat