Pondělí 21. června 2021svátek má Alois 30 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Půjčené auto na dovolené jako zážitek: namísto sedanu třeba kabriolet

Na dovolené si lze půjčit třeba i kabriolet se silným motorem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na dovolené si lze půjčit třeba i kabriolet se silným motorem | foto: FORD MOTOR COMPANY

PRAHA Auto z půjčovny na dovolené nemusí být jen obyčejný dopravní prostředek k přesunu z bodu A do bodu B. Může posloužit i jako nástroj, jak si dovolenou ještě více užít. A půjčovat se samozřejmě nemusí jen auta.

Nabídka aut především ve větších půjčovnách je opravdu široká a pronajmout si tak lze nejen základní, levná auta, která jednoduše plní funkci, ale také některá hodně zajímavá auta.

Je libo kabriolet? Nebo třeba pořádný off-road, se kterým se lze pustit i mimo běžné cesty (pak ale pozor na pravidla, co se smí a co ne)? Taková auta jsou v půjčovnách běžně dostupná. Kdo chce, může si klidně připlatit za luxusní limuzínu či jiný druh vozu, který dovolenou zpříjemní.

Půjčit se dá opravu prakticky cokoli na kolech. Existují například specializované pobočky, kde si lze objednat obytný vůz. To je ideální řešení pro delší dovolené, kam cestovatel doletí, ale pak chce být naprosto pánem svých cest na místě. S obytným vozem samozřejmě není potřeba řešit hotely, stačí jen čas od času navštívit nějaký ten kemp, mnohé země mají v tomto ohledu velmi dobrou infrastrukturu.

Motorka klidně jen na chvíli

Samozřejmě u automobilů možnosti půjčování nekončí. Především v mnoha asijských destinacích je snad ještě oblíbenější půjčování motocyklů. To dává smysl především v místě, shánět motorku k pronájmu na letišti bude asi málokdo. Ale v dané destinaci si lze motocykl pronajmout klidně jen na odpoledne nebo na pár dní, podle toho, jak se to zrovna hodí.

Většinou se půjčují jednoduché malé skútry, na které má řidičské oprávnění téměř každý a které jsou jednoduché na ovládání, protože mají automatickou převodovku.

Vespa způsobila svého času revoluci v jízdě v jedné stopě.

Motocykl zvýší akční rádius v místě a umožní podniknout výlety, které by byly jinak časově velmi náročné. Nebo třeba umožní zmizet z rušné pláže na nějaké klidnější, odlehlejší místo. Kdo se bojí motocyklu, může v řadě míst k podobnému účelu využít jízdní kolo, i jejich pronájem je čím dál obvyklejší.

V některých zemích se pak držitelům řidičských průkazů otevírají zcela nové zážitky, a to díky tomu, že si lze zapůjčit loď.

Lodí jako autem

Nejoblíbenější je půjčování lodí v Nizozemsku, ale pronájmy, které nevyžadují kapitánské zkoušky, lze najít i ve Francii, Německu či v Británii.

Loďmi se lze plavit po kanálech, řekách a jezerech a především v Nizozemsku je možné se tímto způsobem dostat doslova kamkoli. Říční plavba tu má velkou tradici, kanály vedou centry měst a místní infrastruktura je vynikající, takže třeba není nijak těžké motorovou loď natankovat.

Půjčují se typicky obytné lodě, takže lze opět prožít dovolenou bez nutnosti pídit se po hotelích.

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Ze snažilky maminkou: Stáhněte si praktický eBook zdarma
Ze snažilky maminkou: Stáhněte si praktický eBook zdarma

Jestli se ptáte na otázku „Jak co nejrychleji otěhotnět?“, máme pro vás odpověď. Vše o tom jak přijít do jiného stavu, se dozvíte v naší nadupané...