Sobota 25. září 2021, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Putinův projev jako reklama. YouTube přehrává obhajobu anexe Krymu

Ekonomika

  15:03
PRAHA - Internetový přehrávač videí YouTube překvapil své české uživatele, když jim místo klasické reklamy přehrál desetiminutový projev ruského prezidenta Vladimira Putina, ve kterém obhajuje anexi Krymu. Úderné video s anglickými titulky už vzbudil rozruch na českých sociálních sítích.

Putinův projev jako reklama na Youtube. foto: YouTube (printscreen)

Reklamu před videem většina lidí ani neregistruje. Ta s projevem ruského prezidenta však poutá pozornost, a to hlavně na Twitteru a Facebooku.

„Na YouTube na mě vyskočila reklama Putinův projev o připojení Krymu k Rusku. Kdo to asi platí?“ stěžuje si na Twitteru jeden z uživatelů. Přidávají se i další. „YouTube mi v mobilu místo reklamy před videem pouští 10minutový Putinův propagandistický projev #WTF,“ napsal další.

Úderné video s březnovým projevem, který Putin pronesl v Kremlu před poslanci Státní dumy a dalšími vrcholnými představiteli státu, je doplněno výraznou grafikou a anglickými titulky. „Hlasování se zúčastnilo více než 82 procent voličů. Více než 96 procent se vyjádřili ve prospěch sjednocení s Ruskem. Čísla jsou to velmi přesvědčivá,“ mohli slyšet diváci před svým oblíbeným hudebním klipem.

Desetiminutový záznam obhajuje anexi Krymu. „Abychom pochopili, proč došlo právě k takové volbě, stačí znát historii Krymu, vědět, co znamenalo a znamená Rusko pro Krym a Krym pro Rusko,“ zní z videa Putinův hlas. (Plné znění Putinova projevu přinesl server Lidovky.cz v březnu, více čtěte ZDE.)

Video na YouTube vložila před měsícem inciativa Post Globalization Initiative. Za tu dobu video zhlédlo přes 4 miliony uživatelů. Kdo reklamu zaplatil, zatím není známé. Stanovisko společnosti Google, pod kterou YouTube spadá, se serveru Lidovky.cz zatím nepodařilo získat.

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...