Pátek 20. května 2022, svátek má Zbyšek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Putovní festival prázdných slov. Teď na G20

Ekonomika

  12:18
Před summitem skupiny G20 je situace napjatá. Přestože americký prezident Barack Obama veřejně poštěkává na šéfy velkých bank a kárá je kvůli neadekvátním odměnám, striktní limity na vyplácení bonusů odmítá. Asi se lekl, že by si tím na čelo definitivně připevnil nálepku komunisty.

Barack Obama foto: White House

V Pittsburghu však proti němu bude sedět nažhavený francouzský prezident Sarkozy, který na zavedení limitů trvá. A když se ho nedočká, hodlá třísknout dveřmi a ze summitu odjet.

Aby toho nebylo málo, postavily se proti další části navržené dohody francouzské banky, kterým se nelíbí, že jednotná minimální kapitálová přiměřenost bank má být v Evropě a v Americe určována rozdílnou účetní metodikou.

Summit, s nímž politici už v dubnu spojili obrovská očekávání, tak spěje ke krachu. Anebo k výsledku, který žádné další restrikce nepřinese, ale všichni budou doma různými argumenty zdůvodňovat, že ve skutečnosti uspěli.

Určit vítěze a poražené nebude složité. Vyhraje buď Sarkozy, nebo Obama. Banky jsou v tuto chvíli irelevantní. A pak se v Česku bavme o programové vyprázdněnosti politiky.

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat