Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rathův náměstek si vydržoval černé duše. Odnesl to šéf silničářů

Ekonomika

  16:29
PRAHA - Středočeští radní dnes odvolali z funkce ředitele Správy a údržby silnic Mnichovo Hradiště Miloslava Štrobacha. Podle médií existuje podezření, že mnichovohradišťské středisko zaměstnává černé duše, tedy neexistující pracovníky. Tito tři zaměstnanci podle úterní MF Dnes nepracují pro silničáře, ale pro hejtmanova náměstka pro dopravu Robina Povšíka (ČSSD).

Robin Povšík foto: Reprofoto

Kontrola vyslaná krajským úřadem to ale podle mluvčí kraje nepotvrdila. Zjistila však, že Štrobach údajně porušil zákoník práce a zákon o finanční kontrole, protože průkazně nedoložil zadání a plnění úkolů tří pracovníků.

Důvodem odvolání jsou oficiálně jeho pochybení v řízení této příspěvkové organizace. Štrobach ve funkci skončí k 31. červenci a nahradí ho Martin Vlk, který dosud působil v kladenském středisku údržby silnic.

Kontrolu do střediska poslal hejtman David Rath (ČSSD), aby ověřit stav personální agendy. "Poté, co se seznámil s výsledky kontroly, došel k závěru, že ředitel selhal a neřídí příspěvkovou organizaci v souladu s právními předpisy," uvedla mluvčí kraje Berill Mascheková.

Místo opravy silnic, osobní poradci
Podle Mladé fronty Dnes existují na výplatní listině ve středisku v
Mnichově Hradišti tři jména - dvou žen a jednoho muže - kteří pobírají dohromady desítky tisíc korun měsíčně, přitom ostatní zaměstnanci správy je údajně nikdy neviděli.

Tito tři zaměstnanci podle listu pracují pro hejtmanova náměstka pro dopravu Robina Povšíka (ČSSD). Ten má sice na starosti dopravu, tedy i silničáře, ale ani z titulu své funkce nemá právo úkolovat zaměstnance Správy a údržby silnic, připomněl list. Povšík údajně deníku přiznal, že pro něj tito lidé pracují, a to jak v pracovní době, tak ve volném čase.

Středočeská ODS již oznámila, že pokud se informace médií potvrdí, vyzve Povšíka, aby rezignoval na funkci. "Budeme požadovat po náměstkovi Povšíkovi jasné vysvětlení," sdělila ČTK šéfka kontrolního výboru zastupitelstva Dagmar Nohýnková (ODS). Situace je podle ní o to vážnější, že vedení kraje se v současnosti potýká s nedostatkem peněz na údržbu silnic.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat