Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šéf ČT Dvořák dostane za loňský rok nižší odměnu. Důvodem jsou i problémy v komunikaci s radou

Ekonomika

  18:46
Praha - Generální ředitel České televize Petr Dvořák dostane za loňský rok odměnu ve výši 66 procent roční mzdy. To je zhruba 1,6 milionu korun. Rozhodla o tom na středečním zasedání Rada České televize. Důvodem snížení byly mimo jiné problémy v komunikaci mezi Dvořákem a radou.

Petr Dvořák foto:  Dan Materna, MAFRA

Ředitel dostane bonus ve stejné výši jako za rok 2019. Rok před tím získal odměnu v plné výši, tedy asi 2,4 milionu korun. Členka rady Hana Lipovská navrhovala řediteli odměnu vůbec neudělit, její kolega Martin Doktor naopak navrhoval bonus v plné výši.

Petr Dvořák
Luboš Xaver Veselý na zasedání nové Rady ČT.

Dvořák má od loňska napjaté vztahy s částí radních, které do kontrolního orgánu ČT zvolili poslanci v minulém roce. Radní ho mimo jiné obviňují ze střetu zájmů kvůli jeho angažmá v orgánech počítačové školy Gopas nebo Leica Gallery.

Rada v současnosti zasedá v 11členném složení, zbývající čtyři členy musí dovolit Poslanecká sněmovna. Na zasedání bylo ve středu devět radních.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...