Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ředitel Frekvence 1 Škoda na konci listopadu odejde. Nahradí ho David Šmídt

Média

  15:47
Praha - Z pozice ředitele stanice Frekvence 1 odejde na konci listopadu Miroslav Škoda. V rádiu strávil přes 23 let. V rámci organizační změny jej nahradí stávající šéf Evropy 2 David Šmídt, který bude zastávat nově vytvořenou funkci vedoucího rádií skupiny Active. ČTK to v pátek řekla ředitelka Active Martina Říhová.

Miroslav Škoda na konci listopadu opustí Frekvenci 1. foto: Reprofoto/ Frekvence 1

„Miroslav Škoda pracoval na Frekvenci 1 více než třiadvacet let, během nichž měl možnost si v rámci stanice vyzkoušet snad všechny úlohy a pozice. Je to profesionál a skvělý manažer a za práci, kterou zde odvedl mu patří obrovské poděkování. Odchází po vzájemné dohodě ke konci listopadu, tedy v době, kdy se opět Frekvence 1 podle posledních výsledků Radioprojektu stabilizovala. Bude tedy stanici předávat ve stavu, kdy je možné nastartovat nový růst,“ uvedla Říhová.

Křetínského CMI kupuje za téměř dvě miliardy rádia včetně Frekvence 1 a Evropy 2

David Šmídt dosud jako programový ředitel vedl Evropu 2 a Dance rádio a k tomu v rámci nově vytvořené pozice „Head of radios“ dostane i zbývající rádia ze skupiny. Vedle Frekvence jde o Rádio Bonton nebo Youradio. Říhová věří, že díky změně se stanice skupiny budou více doplňovat a podporovat.

Frekvence 1 byla ve 2. a 3. čtvrtletí čtvrtou nejposlouchanější stanicí v Česku. Proti prvnímu pololetí poslechovost vzrostla o 22 000 na 690 000 posluchačů. Bylo to ale o sedm procent meziročně méně.

Active Radio je multimediální skupina, která vedle šesti rozhlasových stanic provozuje řadu on-line médií a streamingových audio služeb. Od roku 2018 patří holdingové společnosti Czech Media Invest. Spolu se skupinou Active je v České republice součástí této nadnárodní společnosti také divize médií sdružených do skupiny Czech News Center, knižní Euromedia Group a tiskárny Czech Print Center.

Autor:

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Mohlo by vás zajímat