Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ředitel redakce Mladé fronty DNES Jiří Kubík po dohodě končí

Média

  17:57
PRAHA - Ve funkci ředitele redakce skončí Jiří Kubík k 30. listopadu dohodou s vedením mediální společnosti MAFRA. Na jeho post nastupuje Daniel Málek, který předtím vedl Magazín Dnes + TV.

Ředitel redakce deníku Mladá fronta DNES Jiří Kubík po dohodě končí foto: MAFRA

Kubík pracoval v Mladé frontě DNES od roku 1994. Od roku 2007 byl zástupcem šéfredaktora MF DNES a od roku 2013 ředitelem redakce.

Novinářskou kariéru začínal v Lidových novinách v roce 1991. V roce 2001 obdržel prestižní novinářskou cenu Ferdinanda Peroutky za investigativní reportáže a rok předtím získal Novinářskou křepelku od Českého literárního fondu za objektivní politické zpravodajství.

Anděl media centrum

„Po téměř 21 letech v dresu MF DNES cítím, že jsem dal této redakci vše, co jsem mohl. O odchodu jsem přemýšlel už několikrát, nakonec jsem se definitivně rozhodl letos v létě. MF DNES budu nadále držet palce, aby si udržela vysokou profesionální úroveň a přízeň čtenářů. Já mezi nimi zůstávám.“

„Odvedl velký kus práce, přeju mu hodně úspěchů v dalším profesním růstu,“ uvedl předseda představenstva Štěpán Košík.

Po Kubíkovi převezme post ředitele redakce Daniel Málek, který v médiích pracuje od srpna 1997, kdy nastoupil do Lidových novin. Poté pracoval v dnes již zaniklém týdeníku Nedělní svět. Od roku 2007 působil v časopisu Týden a letos v létě přišel do deníku Mladá fronta DNES, kde až do příchodu Martina Moravce vedl čtvrteční Magazín Dnes + TV.

Autor:

Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery
Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery

dílejte příběh ze života, napište deníček a vyhrajte skvělou sérii knih od Jo Nesba, ve kterých své detektivní schopnosti předvádí sám rozervaný...

Mohlo by vás zajímat