Koruny místo eur. Reebok nabízel oblečení za hubičku, Češi zběsile nakupovali

Autor:
  18:05aktualizováno  18:49
Za neobvykle nízké ceny nabízel oblečení internetový obchod značky Reebok. V sekci „výprodej“ na svém webu představoval různé produkty za stejné částky jak v eurech, tak v korunách. Uživatelé sociálních sítí se bavili situací, u které nicméně tušili, že šlo o chybu, a dohadovali se, jestli jim objednávky opravdu budou doručeny.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Reebok

„Pokud nezruší objednávky, tak za týden bude Vinted plný Reebok věcí za polovinu,“ bavil se na síti X například mediální expert Jonáš Čumrik přemítající o tom, že příležitosti hojně využili i překupníci.

Reagoval přitom na uvedené ceny oblečení v internetovém obchodě Reebok. Zatímco tenisky se nabízely nezřídka za méně než 100 korun, trička šlo zakoupit jen přibližně za 30 korun.

Stejné kusy sortimentu stály podle údajů na webu stejně v korunách i v eurech. Jednalo se tak podle všeho o chybu, které se nakupující snažili v sobotu a neděli využít. V pondělí pak už nebylo vůbec možné nakupovat v korunách. Řetězec prozatím neuvedl, jestli plánuje předchozí objednávky zrušit.

„Jestli ty věci z Reebok opravdu dorazí, tak bude chodit celé Česko v oblečení Reebok a stane se z toho nejlepší kampaň ever!“ spekuloval nad neobvyklými cenami na síti X zase třeba uživatel Martin D., jehož domněnku o marketingovém účelu události by potvrzoval i vzestup počtu vyhledání klíčového slova „Reebok“ na Googlu v Česku.

Množství lidí vyhledávajících „Reebok“ na prohlížeči Google v České republice prudce vzrostlo. (8. června 2025)

Někomu ovšem slevy nestačily. „Sakra, ten Reebok je tak hnusný, že jsem si nevybral nic, ani když stál celý eshop třicet korun,“ lamentoval uživatel se jménem Choze.

Oproti tomu prezident České stomatologické komory Roman Šmucler si nakoupil. „Nechoďte k Vietnamcům – obchod roku. Když IT ‚sekne‘ koruny místo eur – nepohrdl jsem,“ napsal na X.

Ve svých smluvních podmínkách každopádně Reebok uvádí, že kupní smlouva se uzavírá až s odesláním zboží. „Vyhrazujeme si právo zrušit nebo odmítnout jakoukoli objednávku, kterou zadáte prostřednictvím stránek, a to i z důvodu chyb v ceně,“ objasňuje.

Na dotaz redakce iDNES.cz, jestli se jednalo o chybu a zda budou produkty zákazníkům odeslány, společnost Reebok prozatím nereagovala.

K podobnému incidentu došlo také v internetovém obchodě Alza.cz v roce 2010. Chytrý telefon Sony Ericsson Xperia X8 byl tehdy nabízený za pouhých 11 korun. Firma objednávky nakonec stornovala s odůvodněním, že šlo o omyl a kupcům spotřebiče nedodala.

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.