Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

RegioJet investuje dvě miliardy do vozového parku. Aktuálně koupí ojeté vagony z Německa

Ekonomika

  13:08
Brno - Soukromý dopravce RegioJet chce letos pořídit vagony a lokomotivy pro dálkové vlaky zhruba za dvě miliardy korun. Aktuálně uspěl ve výběrovém řízení na odkup 29 ojetých vozů německého železničního dopravce Deutsche Bahn, které mohou jet rychlostí až 200 kilometrů v hodině.

Lidé vyrazili s kufry. foto: Alžběta Tesárková, Lidovky.cz

Před nasazením do provozu na linkách v České republice a dalších zemích střední Evropy je čeká úprava interiéru. V tiskové zprávě o tom ve středu informoval mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.

Nákup starších vozů by měl být postupně na ústupu. „Do budoucna se hodláme ještě více zaměřit na pořizování zcela nových vozů pro své vlaky. Ve druhém pololetí letošního roku by mělo flotilu vozů rozšířit dalších šest vozů typu Astra. Lokomotivní park letos doplní celkem 15 nejmodernějších vícesystémových lokomotiv Bombardier TRAXX MS 3. První dvě jsme převzali na začátku letošního roku,“ uvedl Ondrůj.

Dodal, že pro rozsáhlé investice společnost využije peníze získané z úspěšných emisí dluhopisů a také úvěrové financování zajištěné zárukou od Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP).

Vlaky RegioJet letos nově vyjedou například do Polska. V létě opět zamíří do Chorvatska. Za prvních deset dnů prodeje jízdenek jich dopravce prodal 10 000.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat