27. července 2015 22:02 Lidovky.cz > Byznys > Auto - Aktuality

Rekordní počet nezaměstnaných ve Francii. Bez práce je 3,5 milionu lidí

Nezaměstnanost (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nezaměstnanost (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

PAŘÍŽ Počet nezaměstnaných ve Francii se v červnu zvýšil o 1300 osob na 3,554 milionu. Dostal se tak na nové rekordní maximum, tempo jeho růstu se však výrazně zpomalilo oproti květnu, kdy přibylo přes 16 000 nezaměstnaných. Vyplývá to z pondělních údajů francouzského ministerstva práce.

V zemi se zhruba 66 miliony obyvatel je ve srovnání s loňským červnem počet nezaměstnaných vyšší téměř o pět procent. Oživení francouzské ekonomiky sice nabírá na síle, zatím se však neodrazilo v tvorbě nových pracovních příležitostí, napsala agentura Reuters. 

Francouzský prezident François Hollande slíbil, že pokud nezaměstnanost do roku 2017 neklesne, nebude se ucházet o druhý mandát.

Francouzský statistický úřad INSEE v červnu předpověděl, že růst ekonomiky dosáhne tempa potřebného ke snížení nezaměstnanosti v letošním druhém pololetí. V celém letošním roce by měl podle úřadu hospodářský růst zrychlit na 1,2 procenta z loňských 0,2 procenta.

Měsíční čísla ministerstva práce nezahrnují míru nezaměstnanosti. Ta podle posledních údajů statistického úřadu Eurostat v květnu ve Francii stoupla na 10,3 procenta dubnových 10,2 procenta.

 

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!