Neděle 13. června 2021svátek má Antonín 19 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Režisér poznával fanoušky Simpsonových, ze zážitků vznikl nový díl

Simpsonovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Simpsonovi | foto: www.prima.cz

WASHINGTON Americký režisér Morgan Spurlock cestoval po celém světě a setkal se s největšími fanoušky oblíbeného animovaného seriálu Simpsonovi. Režisér například v britském městě Patchway navštívil muže, který má sbírku přibližně 30.000 předmětů s tematikou seriálu Simpsonovi.

 

"Vypadalo to jako nějaká bláznivá, úžasná herna. Nejsou tam jen hračky, ale například také lávové lampy a svačinové boxy." Spurlock také mluvil s herci a scenáristy, kteří se přičinili o úspěch pořadu, včetně bývalého scenáristy a producenta seriálu Conana O'Briena.

Setkal se i s mnoha fanoušky z řad celebrit, například britským hudebníkem Stingem, americkou zpěvačkou a klavíristkou Norah Jonesovou, britským hercem Johnem Watersem a americkým skladatelem a zpěvákem Mobym.

"Moby je skutečně velký fanoušek. Ve volném čase, když jde po ulici, si prý vymýšlí remixy k epizodě Pan Pluhař (Mr. Plow)," uvedl Spurlock.

"Jedna z nejpřekvapivějších věcí pro mě byla, jak moc je (seriál) oblíbený i za hranicemi Ameriky," řekl Spurlock.

"Seriál Simpsonovi si získal skutečně celosvětovou oblibu. Simpsonovi se stali pro mnoho lidí členy rodiny. Je to něco, s čím se může každý, podle mého názoru, ztotožnit a najít si v těch příbězích střípky i ze svého života," říká režisér. Své zážitky pak využil v lednovém speciálu o rodině Simpsonových, který televizní společnost FOX TV vysílala dnes v 02:30 SEČ.

Seriál se vysílá již 20 let
Seriál Simpsonovi vytvořil pro televizi FOX režisér Matt Groening v produkci Jamese L. Brookse. Na televizních obrazovkách se tento nejdéle vysílaný animovaný seriál v historii americké televize poprvé objevil v roce 1987. Tehdy však šlo pouze o dvouminutový skeč, který vyplňoval přestávku v pořadu Show Tracey Ullmanové. Jako seriál se představil o dva roky později. V roce 1989 byl odvysílán mimořádný speciál a plnohodnotný první díl pak měl premiéru 14. ledna 1990.

V Česku se příběhy Simpsonových ocitly v roce 1993. Podle údajů ČT seriál vyhledávalo v té době v průměru 3,1 milionu diváků starších 15 let; silný zájem o Simpsonovy byl však ovlivněn mimo jiné tím, že v té době ještě neexistovaly soukromé stanice.

Svůj hlas populárním postavičkám propůjčili Martin Dejdar, Jiří Lábus či Helena Štáchová. Homera původně daboval Vlastimil Bedrna, poté Vlastimil Zavřel. České verze Simpsonových získala v roce 2000 Zvláštní cenu Františka Filipovského, ocenění udělované právě za dabingové výkony.

Od letošního ledna vysílá oblíbené příběhy ze Springfieldu soukromá televizní stanice Prima Cool.

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!