Čtvrtek 29. září 2022, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Český topmanažer Robert Kyncl povýšil, bude šéfem Warner Music

Robert Kyncl se od 1. ledna 2023 se stane generálním ředitelem Warner Music Group. (11. dubna 2019) foto: Profimedia.cz

Americká nahrávací společnost Warner Music Group jmenovala svým budoucím výkonným ředitelem manažera Roberta Kyncla. V současnosti je podnikatel pocházející z Česka obchodním ředitelem kanálu YouTube, kde dohlíží na všechny obchodní transakce, partnerství a operace. Kyncl tak začátkem příštího roku v čele podniku vystřídá Steva Coopera.
  20:51

Nahrávací společnost Warner Music Group oznámila Kynclovo jmenování ve středu ve své tiskové zprávě. „Robert je fantastická volba na post výkonného ředitele. Je to nesmírně talentovaný manažer, který do skupiny Warner Music a hudebního průmyslu přinese dynamickou energii,“ uvedl Cooper, jenž stojí v čele firmy Warner Music od roku 2011.

Dvaapadesátiletý Kyncl oznámil svůj odchod již minulý měsíc. YouTube je v současnosti součástí technologické skupiny Alphabet, která je majitelem internetového vyhledávače Google. Před nástupem do YouTube působil Kyncl v internetové televizi Netflix.

Kyncl podle firmy Warner Music hraje od roku 2010 ústřední roli ve strategii platformy YouTube a významně se podílel na jejím růstu. I tak má za sebou několik neúspěchů. Podílel se například na vzniku původního obsahu YouTube a vytvořit tak konkurencí pro Netflix nebo Hulu. To se mu ale nepodařilo.

Warner Music je v současnosti třetím největším hudebním vydavatelstvím na světě za konkurenty Universal Music a Sony Music. Mezi umělce spolupracující s firmou Warner Music patří například Ed Sheeran nebo Madonna.

Ve výkonném týmu společnosti YouTube Kyncl bude až do příštího roku. Od 3. října ho ve funkci nahradí současná prezidentka zákaznických řešení Mary Ellen Coeová. Ta pracuje ve společnosti Google je již deset let.

Autoři: ,

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mohlo by vás zajímat