Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rohlík.cz dostal injekci 50 milionů, letos pokryje všechna velká města

Ekonomika

  11:00
PRAHA - Internetový obchod s potravinami Rohlik.cz letos rozšíří rozvoz na velkou část území Česka. Nakoupit on-line tak půjde na konci roku ve všech městech nad 30 tisíc obyvatel. Nyní služba funguje v Praze a v Brně. Rohlik.cz letos plánuje tržby 1,2 miliardy korun, když loni činily 300 milionů korun.

Ilustrační foto. foto: Česká pozice

V letošním roce chce Rohlik.cz utržit kolem 750 milionů korun v Praze a v Brně a dalších 500 milionů korun v nových lokalitách. V expanzi má supermarketu pomoci i investice 50 milionů korun od stávajících investorů.

Na jaře by e-shop měl své služby nabídnout ve velkých městech jako jsou například Plzeň, Hradec Králové či Pardubice. Následovat by měla další města, a to včetně těch menších.

POTRAVINY ON-LINE

 • Nejdéle na trhu působí Potraviny on-line obchodního řetězce Tesco.
 • Služba je dostupná v sedmi krajích a má přes 200 tisíc registrovaných uživatelů.
 • Počet hráčů na on-line trhu s potravinami loni rychle rostl, působí zde také například Kosik.cz, Nakupdomu.com, Myfoodmarket.cz, Potravinydomu.cz, NakupteSi.cz a další.

„Podrobnosti expanze do velké části Česka zatím nechceme prozrazovat. Můžeme ale říct, že cílem ke konci roku 2016 je možnost nakoupit na Rohlik.cz ve všech městech nad 30 tisíc obyvatel,“ uvedl spoluzakladatel Rohlik.cz Tomáš Čupr.

Během loňského podzimu přešel Rohlik.cz na vlastní logistiku. V Praze tak nákupy doručuje téměř 50 rozvozových aut a v únoru se k nim přidá dalších 20.

„Letos nás čekají další velké výdaje za logistiku. Před Vánocemi jsme v rekordní den dokázali z pražského skladu expedovat kolem 50 tisíc kusů zboží a letos by toto číslo mělo vzrůst až na 200 tisíc kusů za jediný den,“ uvedl Čupr.

Trh s on-line nákupem potravin v tuzemsku roste každý měsíc o desítky procent. Loni Češi utratili v e-shopech s potravinami zhruba dvě miliardy korun, letos by se obrat mohl zvýšit na čtyři miliardy korun, uvedl minulý týden šéf on-line supermarketu Kolonial.cz Petr Vyhnálek.

Nejčastěji on-line nakupovanými položkami ze sortimentu potravin jsou podle něj nápoje, ovoce a zelenina, káva a mléko. Celkem sortiment e-shopu zahrnuje devět tisíc položek od 200 dodavatelů. E-shop zaváží oblast Prahy, části středních Čech a Plzeňska.

NEJVĚTŠÍ KONKURENTI

Tesco

 • Služba Tesco Potraviny on-line funguje 4 roky.
 • Dostupná je podle firmy pro více než 4 miliony zákazníků v 7 krajích.
 • Zákazníci Tesca můžou nakupovat potraviny přes internet v Praze a okolí, Benešovsku, Mladoboleslavsku, Kladensku, Kolínsku, Brněnsku, Hradecku a Pardubicka, Liberecku, Plzeňsku, Břeclavsku a Hodonínsku.
 • Sortiment zboží zahrnuje více než 22 tisíc položek.

  Koloniál

 • pokrývá oblast 1,7 mil obyvatel
 • Sortiment sestává z 9 tisíc položek od téměř 200 dodavatelů.

Zdroj: Tesco a Koloniál

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat