Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Rohlik.cz expanduje. Rozšířil se do Prostějova, chce i do Maďarska

Kurýr společnosti Rohlik.cz. foto: Rohlik.cz

PRAHA - Internetový obchod s potravinami Rohlík.cz začal ve středu rozvážet zboží do moravského Prostějova. Firma, která nyní funguje dále v Praze, Brně, Plzni, Hradci Králové, Pardubicích, Liberci i Olomouci a jejich okolí, zároveň zvažuje další expanzi.
  16:38

Pro nový rozvoz do Prostějova si e-shop stanovil podmínku, že bude mít v místě alespoň dva tisíce potencionálních klientů. Požadovaný počet firma získala za necelý týden. Nákupy společnost dováží do deseti kilometrů od města.

„V současné době odebíráme pečivo od Rašnerovy pekárny, která je poblíž města. Již jsme v jednání s dodavateli z Prostějova“, uvedl marketingový ředitel firmy Marek Haller.

Obrat internetového obchodu s potravinami Rohlík.cz loni stoupl o 52 procent na téměř 2,5 miliardy korun. Provozní zisk EBITDA činil 25 milionů korun. V letošním roce plánuje e-shop obrat zdvojnásobit a expandovat do Maďarska. Konkurenční Košík.cz zatím loňské tržby nezveřejnil.

Internet ukrajuje stále větší podíl z celkových tržeb obchodů. Podíl tuzemských internetových obchodů na maloobchodních tržbách stoupl loni o téměř procentní bod na 11,4 procenta, když tržby dosáhly 135 miliard korun, uvádí Asociace pro elektronickou komerci.

Za služby (bez sázek) Češi loni na internetu utratili zhruba 62 miliard Kč. Dalších 30 miliard korun tvořily útraty on-line v zahraničních e-shopech či při rezervacích ubytování a letenek v prvních třech kvartálech loňského roku.

Autor: