Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Rohlik.cz spustil ojedinělý test. Zákazníci se dozví, kolik ušetřili času, kilometrů či emisí

Majitel internetového obchodu s potravinami Rohlik.cz Tomáš Čupr. foto: ČTK

PRAHA - Internetový potravinový obchod Rohlik.cz spustil unikátní test. Zákazníci se díky němu mohou dozvědět, kolik času, kilometrů nebo emisí za poslední rok ušetřili oproti nákupům v kamenných prodejnách. Test s názvem „Lepší život jednou provždy“ spočítá čísla každému na míru, a to na základě jeho nákupní historie a návyků.
  11:57

Internetové obchody zkouší auta na alternativní pohon. Rohlik.cz vyvíjí unikátní vůz

„Každý zákazník například zjistí, kolik kilogramů nákupu v papírových taškách jsme mu vynosili až domů nebo kolik času navíc pro své blízké nebo koníčky získal za poslední rok díky nakupování potravin online,“ přibližuje Olin Novák, komerční ředitel Rohlik.cz.

Největší tuzemský online supermarket ve svém průzkumu vychází z dat od agentury GfK. Ta mimo jiné ukazují, že průměrný český zákazník stráví ročně nakupováním potravin v kamenných obchodech až 80 hodin, ujede či ujde do svých preferovaných obchodů 1000 kilometrů a z nich pak domů odnosí 1400 kilogramů nákupů. S cestami do hypermarketů se zároveň pojí zbytečně vytvořené emise či promrhaný čas.

Internetový potravinový obchod Rohlik.cz spustil unikátní test. Zákazníci se díky němu mohou dozvědět, kolik času, kilometrů nebo emisí za poslední rok ušetřili oproti nákupům v kamenných prodejnách.

„Díky našim unikátním datům a průměrným hodnotám z GfK dokážeme každému našemu zákazníkovi na míru spočítat, kolik právě on díky našim službám ušetřil paliva nebo času ve frontách,“ vysvětluje Novák.

„Už nyní víme, že pravidelní zákazníci díky nám ušetří několik dní ročně navíc, které pak mohou věnovat tomu, na čem jim opravdu záleží,” prozrazuje část dat.

„Věříme, že pro každého zákazníka bude velmi hodnotné zjistit, jak si díky nakupování online zjednodušuje život nebo pomáhá životnímu prostředí,” doplnil Novák.

Kurýr společnosti Rohlik.cz.

Rohlik.cz se na snižování emisí ve městech podílí i tím, že nákupy rozváží v kurýrních vozech, které jezdí na CNG.

Unikátní test bude na stránkách potravinového e-shopu fungovat do konce listopadu. Rohlik.cz očekává, že se do něho zapojí desetitisíce lidí.

Autor:

Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést
Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést

Natálie si nechala uříznout nohu. Ale nebylo jednoduché najít někoho, kdo jí to udělá. Hana ji pak učila znovu chodit. Ani to nebylo tak snadné....